Jak to probíhá?

Nejprve si rezervujte jízdenku – zejména na atraktivní termíny jako pátky a soboty ap. je potřeba zajistit si jízdenku s předstihem, zájem je veliký a kapacita omezená. Potom je potřeba dorazit včas na nádraží – administrativa a manipulační časy při nakládání nejsou malé, poté, co vše za nějakých 20 minut vybavíte a auto naložíte, máte ještě čas dojít si na klidnou večeři, než bude vlak připraven na nástupišti k odjezdu.

Autovlak kombinuje komfort auta a letadla, do vozu doma naložíte všechny lyžařské potřeby a už je necháte ležet, do vlaku si pak vezmete pouze malé příruční zavazadlo a o nic se už nestaráte. Jen nesmíte nic zásadního zapomenout v autě (doklady, peníze, pyžamo, kartáček na zuby, lahev vína).

Počet třílůžkových kupé ve spacím vagónu přesně odpovídá maximální kapacitě nákladního vozu – znamená to, že pasažéři každého auta mají vlastní kupé, pokud jich není více než tři. Je tak vysoká pravděpodobnost, že v kupé budete mít rodinné soukromí. Pokud máte rádi klidné cestování, doporučujeme volit nestandardní odjezdové dny, jako třeba úterý – to budete ve vlaku téměř sami. A samozřejmě, ideální počet cestujících v jednom autě je tři.

Na linkách operují čisté a útulné vagóny, každý má na starosti jeden průvodčí a nemají do něj přístup ostatní cestující, takže se cestuje v komorní atmosféře. Pokud jedete do Popradu, musíte vstávat již časně, cestující do Košic si pospí déle. V cílové stanici pak jen sjedete z plošiny a jste volní. V pohodě se nasnídáte a ještě budete první a plni sil na sjezdovce kteréhokoli z okolních středisek. Podobně tak při cestě nazpět. Po prospané noci můžete svěží rovnou do práce.

Při jedné cestě autovlakem tedy ušetříte celý den života, peníze za benzín a vlastně i náklady za hotel, kde člověk potřebuje po cestě nabrat síly. Vřele doporučujeme!

Pozor!
Autovlakem do Popradu a zpět se přepravují osobní automobily do maximální výšky 1,50 m na dolní plošině a 2 m na horní plošině (v tomto případě musí být šířka střechy max. 1,35 m). Do výšky je třeba započítat i střešní nástavbu nebo zavazadlové boxy umístěné na střeše.

Bližší podmínky o přepravě naleznete na

www.cd.cz/autovlak
Vzniklo ve spolupráci se Slovenskou agenturou cestovního ruchu.

www.slovakia.travel