eograficky patří do Volovských vrchů, nicméně jejch polohou si každý přiřadí spíše ke Slovenskému ráji. Mlynky naleznete v blízkosti vodní nádrže Palcmanská Maša nad městem Dobšiná na půli cesty mezi Rožňavou a Popradem.

Středisko je v posledních letech stranou zájmu. Historické vybavení a jen postupné investice do zasněžování jsou v protikladu k pohádkovému prostředí, ve kterém se Mlynky nacházejí. Je tu dětský vlek, poma a kotvový vlek V500, který v minulosti opakovaně neprošel revizní kontrolou, avšak po změně majitele střediska je opět v provozu. Kratší, ale pestré sportovní sjezdovky překvapí i vášnivého jezdce. Jejich celková délka klesla z původních 7 km na současných 5,5 km. Důvodem jsou již nefunkční a zcela zarostlé tratě Serpachová a Matiašova dolinka. Všechny sjezdovky začínají na jednom místě, a to pod vrcholem Kruhová. Jsou středně široké, kvůli sklonu však vhodné spíše na kratší oblouky (kromě Turistické a Komína).

Sezóna na Mlynkách trvá od prosince do března, když se sněžná děla postupně dostala na všechny hlavní tratě. Úprava svahů je až na trať Koleso pravidelná. Parkoviště u střediska je zdarma a s dostatečnou kapacitou cca 100 metrů od hlavního vleku. Do Mlynek lze cestovat pohodlně také rychlíkem z Košic nebo Bratislavy.Obecní až rodinný charakter střediska, malebné prostředí, příznivé ceny a menší návštěvnost předurčují Mlynky k příjemnému lyžování, pokud jste ochotni polevit z úrovně technického vybavení a nevyžadujete dlouhé sjezdy či bujaré après-ski.


Černá sjezdovka zvaná Koleso** začíná jako všechny ostatní na vrcholu Kruhová. Odtud však jako jediná vede vlevo od vleku a zostra padá k údolní stanici. Freeridová, a tudíž neupravovaná trať až na závěrečný dojezd probíhá v celé délce lesním průsekem. Není příliš široká, a v minulých zimách byla pravděpodobnost, že si na ní zalyžujete, stále menší a menší. Po vzoru Matiašovy nebo Serpachové totiž zarůstala netknuta zájmem provozovatele. Nakonec však Mlynky svou velikost kvůli zarůstajícím tratím snad na polovinu nezredukují a Koleso tak bude v hledáčku freeriderů i nadále. Její celková délka 720 metrů příliš nenadchne, sklon však při převýšení 220 metrů není zanedbatelný a dá zabrat i zdatnému lyžaři. Kromě vrchní části a dojezdu k vleku trať na pěti stech metrech téměř nemění sklon, který dosahuje maxima 61 %. Jedná se tedy o ryzí černou. Po výjezdu z lesní pasáže se lákavě rozšíří, nicméně nenechte se příliš unést, aby vás nezastavila až železniční trať. Cesta k vleku totiž vede ostře vpravo. Pokud není Koleso v provozu z důvodu nedostatku sněhu, velmi podobné parametry nabídne černá trať Zimná Studňa I, která je první sjezdovkou vpravo od vleku (při pohledu shora).