Jedná se tedy o jedno z nejstarších slovenských středisek, které prošlo v poslední dekádě rozsáhlou modernizací. Bylo vybráno jako oficiální přípravné středisko slovenské olympijské reprezentace. Mezinárodní lyžařská federace homologovala místní tratě pro slalom, obří slalom a superobří slalom. Navzdory tomu Krompachy disponují pouze jednou dvojsedačkovou lanovkou Girak z roku 1994 s přepravní kapacitou 984 os./hod. Osm lyžařských vleků pak pomáhá k rozptýlení proudu lyžařů, a to především v horních částech.

Pro lyžaře je k dispozici celkem 9 tratí všech stupňů obtížnosti v celkové délce 8 km. Dobudování další sjezdové tratě ve směru od hotelu Relax je zatím v nedohlednu. Tratě jsou mezi sebou propojeny, pravidelně upravovány i zasněžovány. Dojezd k lanovce je velmi mírný a vhodný pro začátečníky. Většina lyžařů využívá hlavní trať, která kopíruje nejdelší pomu paralelně se sedačkou. Je dostatečně široká, dlouhá (2 km) a díky převýšení (téměř 450 metrů) se hned tak neomrzí.

Pokud na svazích nechytíte víkendový nával, tak si tu kvalitně zalyžujete od prosince do dubna. Ve středisku je množství občerstvovacích zařízení přímo na svahu, dostatečné parkoviště u lanovky a ještě hotel Plejsy, nabízející ubytování pár metrů od sjezdovek.

Příjezd na Plejsy je bez problémů, navíc můžete volit dopravu nejen autem, ale i autobusem nebo vlakem. Za pěkného počasí budete z vrcholu Krompašského vrchu odměněni pohledem na nedaleké Vysoké Tatry.


Měřená trať začíná u konečné hlavního vleku C, tedy ještě o kousek výše, než končí sedačka. Ve svém průběhu mění značenou obtížnost z červené na černou a opačně, nejedná se tedy o plnokrevnou černou v celé délce.
Sjezd vede nejprve vcelku mírně 1 okolo horní stanice lanovky ke zlomové hraně. Na tu se lze dostat i od všech vleků v horní části svahu. Odtud trať již opravdu černě klesá za krásných výhledů do okolní krajiny a na celou trať pod námi. Ta je v těchto místech velmi široká a zároveň strmá 2. Sklon kulminuje na 60 %. Jedinou cestou, jak se této pasáži případně vyhnout, je volit tratě zcela vlevo (č. 3, 6, 7). Po cca 900 metrech se všechny tratě sbíhají na jednom místě, odkud pokračuje široký červený sjezd, který po přibližně 600 metrech končí u hlavní pomy. Odtud většina sjezdařů volí cestu zpět vzhůru. K lanovce totiž pokračuje již jen plochý dojezd 3 o délce 600 metrů, pro pokročilé lyžaře nezáživný. Abyste i na jarním firnu dojeli až k lanovce, nevyhnete se bruslení.