Není to ani tak kemp, jako setkání lidí, kteří se rádi pohybují na lyžích v divokých horách, ať už nahoru, horizontálně, nebo dolů, a kteří se v tom chtějí dále zdokonalovat, poznávat nové techniky a fígle, nový specializovaný materiál, tajemství a zákony hor, sami sebe nebo nové oblasti prašanem zasypaných Alp. Poslední tři roky jsme měli na to, abychom dokonale zmapovali oblast kolem Lenzerheide a užívali si jejích dlouhých a pestrých sjezdů. Nyní nastal čas změny. Ve všefreeriderském referendu dostal většinu hlasů Engadin Svatý Mořic.Svatý Mořic je znám jako luxusní až snobské horské letovisko, zároveň je to nejstarší zimní lyžařská destinace. A to není samo sebou. Má to své pádné důvody. Těmi jsou hlavně počasí a hory. Snad neexistuje místo, kde by bylo k dispozici tolik skvostných výhledů, jako najdeme ve Svatém Mořici a jeho lyžařských satelitech. Z každého kopce lze pozorovat famózní údolí naplněné jezery nebo naopak ledovce stékající ze severních stěn hor kolem. Pokud si chcete přečíst o středisku více, podívejte se sem.

Není potřeba nějakého speciálního talentu ani zkušeností k tomu, aby každý po chvilce pochopil, že okolí Svatého Mořice nabízí celou řadu freeridových pecek. Například Corvatsch, místo konání slavného závodu Engadinsnow, Diavolezza s magickou sérií hor kolem Piz Palü včetně jediné čtyřtisícovky kantonu (a s nejvýše situovanou venkovní vířivkou), kde je hned několik opuštěných sjezdů a taky ledovec Morteratsch, po němž vede exkurzní ski route. Naproti zase leží Lagalb, odkud vede slavný volný sjezd Tour La Rosa. A mraky terénu nabízí i oblast Corviglia. Rozhodně je na co se těšit!

Osobnosti

Jako tradičně je hlavní guru akce Čechošvýcar Tom Elias. Jako člověk, který v Graubündenu trvale žije a lyžuje, on sám doporučil tuto oblast a on osobně nám ukáže ty nejlepší lajny a freeridové výlety. Chybět by neměli ani další inventární členové SNOWfestu - Honza Schauer, Ondřej Novák, snad i Vojtěch Dvořák a případně další. Vše včetně doprovodných programů, partnerů akce i guidů budeme průběžně aktualizovat na www.snowfest.cz.


Kratší termín

Další novinkou je pak nová, 4denní varianta termínu, která vychází vstříc těm, kdo šetří s dovolenou a chtějí plně využít oba dny víkendu. Do Mořice je to nějakých 700 kilometrů z Prahy, což se dá autem zvládnout za sedm osm hodin. Pokud tedy vyrazíte domů až v neděli po lyžování, do půlnoci byste měli být v posteli.

Rezervujte si datum

Leden se minule osvědčil, tedy v tomto měsíci zůstáváme. Konkrétně SNOWfest proběhne:
A: celý týden od neděle do soboty 19.–25. 1. 2014
B: krátký týden od středy do neděle 22.–26. 1. 2014.

Přihláška se brzy objeví na webu akce, tedy www.snowfest.cz.

Nezbývá, než věřit, aby byl leden 2014 sněhově stejně bohatý jako ten loňský.

Těšíme se na poježděnou!
Váš Team SNOW

www.snowfest.cz