Lyžařská turistika je ve velkých střediscích obsesí i mnoha rekreačních lyžařů. Oliver Kern z Mnichova se tomuto hobby věnuje téměř profesionálně. V prosinci 2007 využil v areálu Skiwelt Wilder Kaiser nedaleko Kitzbühelu v jednom dni 52 různých lanovek a vleků. Tentokrát chce svůj počin vylepšit alespoň na 60 a překonat svůj vlastní světový rekord. Jeho hektická cesta za rekordem začne v Goingu, přes vrchol Hausberg sjede do Ellmau, dále do Scheffau, přes Eiberg do Brixenu im Thale a nakonec novou spojovací lanovkou do Westendorfu. Odtud se vrátí přes nejvyšší vrchol oblasti Hohe Salve a přes střediska Itter a Söll zpět. V šest večer by měl už se světovým rekordem v kapse sjíždět do Goingu. V nohách bude mít 22 000 výškových metrů a údajně přes 200 km sjezdovek.

Plán se navzdory nepříliš vydařenému počasí vyvedl - v 16.45 už Oliver se svými druhy sjížděl z Hohe Salve oslavovat do aprés-ski baru v Goingu. Celkem se vyvezl 65 lanovkami a vleky, 5 dětskými vleky a 1 pohyblivým kobercem s celkovým převýšením 21 540 m. Tachometr mu však navzdory předpokladu ukázal "jen" 123 km sjezdů. Tento údaj mimoto není 100% přesný, protože podle průchodů turnikety se dá jen odhadnout, jakou trasu ke svému sjezdu zvolil.

rekord

V databázi lyžařských rekordů na www.skiline.cc lze najít i lepší výkony co do počtu najetých kilometrů - vesměs opakovanými jízdami na téže lanovce. V počtu použitých (různých) přepravních zařízení ale drží světový rekord Oliver.

Více info o rekordním dni na Skiresort Service International.