Tisková zpráva

Původní budovy pokladen a restaurace byly zcela zbourány a na jejich místě u hlavního parkoviště bude 30. listopadu 2013 dokončena nová budova, ve které budou umístěny pokladny, lyžařská škola, horská služba, obchod a také restaurace.

Na základě zkušeností s povodněmi a přívalovými dešti bude kolem nové Skiareny Hochficht vybudován protipovodňový projekt, který ji uchrání před případným rozlitím potoků Stinglbach a Reischlach.

Dětský park na Hochfichtu snáze dostupný z parkoviště i Skiareny

Díky poloze nové restaurace ve Skiareně Hochficht se naskytla možnost přemístit dětského parku s pojízdným kobercem, který byl nepříliš snadno přístupný a „zašitý“ za lanovkou Hochfichtbahn. Nově bude dětský park ležet v bezprostřední blízkosti restaurace, lyžařské školy a hlavního parkoviště.

Na základě četných podnětů od lyžujících rodin se podařilo nový dětský park přemístit na dostupnější místo.
Původní Sunny Kidspark byl zrušen a místo něj vnikne v místě, kde dříve stávaly pokladny, nový výukový park pro malé děti a začátečníky. Pro vytvoření vhodné polohy dětského parku musel být vykácen kus lesa a přesměrována původní lesní cesta vedoucí k hostinci Zum Überleben.


Výstavba nového dětského parku

Nový dětský park na Hochfichtu jen pár kroků od restaurace a dětského koutku

Od letošní sezóny bude dětský park přímo v centru dění. V rodinné části nově vznikající restaurace bude také dětský koutek s nádherným proskleným výhledem do dětského parku. Rodiče tak budou mít i během oběda své ratolesti stále na očích.
Nový dětský park ve skiareálu Hochficht bude rozdělen na dvě části. V první s mírnějším svahem bude umístěn speciální koberec, kde budou ti nejmenší trénovat první krůčky a seznamovat se s pohybem v přezkáčích, resp. s lyžemi na nohou. Druhá strmější část s pohodlným pojízdným pásem už bude mít dětskou slalomovou dráhu se zvířecími figurkami a dalšími zábavnými prvky.

Nový dětský park na Hochfichtu bude také v těsném sousedství vleků Holzchlaglifte, takže, kdo zvládne bezpečně jízdu v dětském parku, může snadno pokročit k jízdě na delších sjezdovkách nebo také jízdě po zastřešeném pojízdném pásu u hostince Zum Überleben.

Bývalá budova pokladen, kde také parkovali rolby, byla spolu s budovou restaurace srovnána se zemí. Nové garáže se budou nacházet v zadní části parkoviště. Při výstavbě nové Skiareny Hochficht se myslí i na ochranu životního prostředí, a proto bude nová budova vytápěna pomocí bio-kotelny na dřevěnou štěpku.

Aktuální informace a fotografie z výstavby Skiareny Hochficht:

Instalace protipovodňového opatření

Přemístění dětského parku

Budova Skiareny už je pod střechou

www.hochficht.at

www.lipno-sternstein-hochficht.cz