Tisková zpráva

Od června do prosince 2013 vzniká na Gaislachkoglu stylový restaurant s obsluhou na vyšší úrovni, s „Alpine Cuisine“, kulturou vína, 132 místy uvnitř a 80 místy na terase a další slunnou terasou na střeše. Návrh pochází – stejně jako design tří stanic lanovky – z pera renomované tyrolské architektonické kanceláře Obermoser. Prosklená fasáda otevírá nové perspektivy a pohledy na mohutný svět hor Ötztalu a dělá celou budovu lehkou a transparentní – vrchol Gaislachkoglu tak společně s horní stanicí lanovky proměňuje v architektonicky patrně nejpůsobivější lyžařské středisko Tyrolska.


Požitky na střeše Tyrolska

Jedná se o nejvýše položený restaurant v lyžařské oblasti a na nejvyšší úrovni je také zdejší kuchyně. „Alpine Cuisine“ je nadepsáno na exkluzivním jídelním lístku, kuchyně oblasti Alp se zde – samozřejmě za použití těch nejkvalitnějších produktů – servíruje v moderním stylu, doprovázená špičkovými víny rakouských a zahraničních vinařů. Víno je vůbec centrálním motivem gastronomické nabídky. Nabízet se bude mimo jiné „Pino 3 000“ – cuvée ze tří druhů révy – které zraje v sudech právě přímo na vrcholu Gaislachkoglu! Za pěkného počasí si budete moci vychutnat novou vyhlídku „Gourmet View“ u pěkně prostřených stolků k stání na slunné terase s vybranými pochoutkami a vhodnými nápoji. Co takhle třeba čerstvé ústřice se šampaňským? Snídaně na vrcholu? Asijské drobnosti ve stylu carpe diem? Nebo něco šťavnatého s tyrolskou slaninou a lahvinkou dobrého vína? Nebo snad buřtguláš & čepované pivo? Vrcholový restaurant na Gaislachkoglu bude otevřen od prosince do dubna a od června do září, a plánuje se také jeho večerní provoz.


Mistrovský technický výkon

Konstrukce ze skla a oceli je budována v nadmořské výšce 3 048 m, a tedy na věčně zmrzlé půdě. Aby odolávala sesedání a posuvům zmrzlé půdy, museli provozovatelé Söldenských lanovek založit nový vrcholový restaurant – podobně jako u sousední horní stanice lanovky – na stavitelných a posuvných základech. Kromě restaurantu s obsluhou a terasou skrývá čtyřpatrová budova také „Top-Lounge“ – 80 m2 multimediálního prostoru s terasou pro prezentace, meetingy, jednání a další exkluzivní akce. Úplně nahoře na střeše si návštěvníci mohou vychutnat výhledy pod širým nebem. Tato střešní terasa je – a to je další senzace – vysutým mostem spojena přímo s vrcholem Gaislachkoglu! Celá budova je bezbariérová a přístupná jak pro maminky s dětskými kočárky, tak pro vozíčkáře.

www.soelden.com