V Telgártu je celkem 7 km tratí všech náročností (jedna černá, dvě červené a tři modré) ve dvou lokalitách – Tresník a Stodolisko. Stodolisko má dva nenáročné svahy pro děti a začátečníky, v provozu jsou podle sněhových podmínek dva vleky. V lokalitě Tresník jsou také dvě pomy (dlouhé 1 000 a 1 500 metrů) a pět tratí všech náročností.

Nejpřitažlivější je zasněžovaná „jednička“ podél dlouhé pomy a dále „dvojka“, vedoucí lesním rukávem z vrcholu ke kratší pomě. Samotný sjezd okolo kratší pomy je nenáročný stejně jako nejvýše položené partie svahu. Zasněžování nepokrývá celé středisko, nicméně pro provoz hlavních tratí je dostatečné.


Černá „jednička“ v lokalitě Trestík s homologací FIS je dlouhá téměř 1 500 metrů a disponuje 400m převýšením. Je obsluhována dlouhou pomou, z níž si ji lze celou prohlédnout. Po výstupu z vleku můžete sjíždět střídavě podle libosti po jeho levé nebo pravé straně. Svah je jen mírně svažitý a korunují jej výhledy na hřeben Nízkých Tater. Po malé terénní vlně se dostáváte na neznačenou křižovatku sjezdovek, kde se můžete pustit dolů pod sloupy elektrického vedení, pokračovat mírně vpravo po černé (souběžně s vlekem), anebo odbočit ostře vpravo na červenou.
Ať si vyberete jakoukoliv variantu, čeká vás 600 m dlouhý a ostře skloněný sjezd, který kulminuje sklonem téměř 60 %. V případě černé je zasněžován a v polovičním profilu pravidelně upravován (druhá půlka je ponechána pro freeride). Střední část je přehledná a zdánlivě krátká, takže svádí k rychlé jízdě. Vlek vedle sjezdovky přitom od ní není nijak oddělen. Na posledních 300 metrech se sklon sjezdu zmírní a zbývá už jen přetraverzovat dráhu vleku a vyjet znovu vzhůru.


A čeho si návštěvníci Telgártu budou nejvíce cenit? Jsou to lidové ceny, malebné prostředí a relativně dlouhé sportovní sjezdy, které ani po celodenním lyžování nenudí. Nedostatek v podobě chybějící lanovky se dá brát i jako výhoda – svahy nejsou nikdy přelidněny.

Zázemí hledejte v lokalitě Stodolisko, v samotné obci Telgárt anebo u nástupní stanice dlouhé tatrapomy. Ubytování můžete hledat také v nově postavených apartmánech přímo u hlavního bezplatného parkoviště pod vleky. Do Telgártu můžete přijet i vlakem – cesta od Margecan (směr od Košic) je impozantním zážitkem pro milovníky tunelů, mostů a zajímavých železničních pasáží vůbec.