Kronplatz/Plan de Corones: internetová kabinka

Z Kronplatzu v létě zmizela stará 6místná kabinka Alpen, aby ji nahradila nová, ultramoderní a prostornější 10místná v nové trase bez mezistanice. Je zároveň první lanovkou, která nabídne internetové připojení nejen ve stanicích, ale i ve všech kabinkách po celou dobu jízdy. Místo do internetové kavárny stačí vstoupit do internetové kabinky, takže nemusíte marnit lyžařský čas. Nová lanovka bude o 20 % rychlejší než její předchůdkyně a bude se pohybovat rychlostí 6 m/s. Aby ji internetoví nadšenci snadno identifikovali, ponese nový název Alpen Connecting.

Gröden/Val Gardena: supervýkonná kabinka pro Sella Rondu

Kabinková lanovka z Wolkensteinu na Danterceppies, skalní výčnělek nad sedlem Gardena, je jednou z nejvytíženějších tepen v celých Dolomitech a zároveň jedním z tradičně úzkých míst okruhu Sella Ronda – neexistuje totiž žádná alternativní trasa, kterou by se bylo možné dostat z Val Gardena do Alta Badie.
Šestimístné kabinky nahradí prostornější a pohodlnější desetimístné, a hlavně výrazně vzroste přepravní kapacita z 2 200 os./h na 3 000 os./h. Zvýší se i rychlost jízdy z 5 na 6 m/s. Nová lanovka povede v jiné trase, na níž přibude mezistanice – důvodem změny je sesuv půdy, který na jaře 2013 zasáhl původní trasu lanovky. Údolní i vrcholová stanice dostanou moderní architekturu, která téměř splyne s okolní krajinou. Poloha stanic se nemění, a tak i nadále bude nutné z Wolkensteinu povyjet krátkou sedačkovou lanovkou a sjet k nástupní stanici kabinky.

Seiser Alm/Alpe di Siusi: nový čtyřhvězdičkový hotel na sjezdovce

Na horské louce Seiser Alm, protkané pohodovými a klidnými sjezdovkami, přibyde nový čtyřhvězdičkový hotel Chalet Dolomites.

Karersee/Carezza: nový přístup do polozapomenutého rodinného areálu

Mezi jihotyrolskou vesničkou Welschnofen a sedlem Karerpass se rozpřahá protáhlá lyžařská oblast, pospojovaná lanovkami a vleky do malé lyžařské houpačky. Nová kabinková lanovka Laurin I, která nahradí zastaralou 2sedačku, bude mít nástupní stanici mnohem blíže Welschnofenu, a výrazně tak zjednoduší nástup do areálu z údolních poloh. V příštích letech by měla následovat výstavba dvou sedačkových lanovek, které nahradí pomalé a letité vleky, spojující dvě hlavní lokality areálu – Laurin a Paolina.
Novinkou bude i první dětský freestylový snowpark v Itálii – děti se budou moci vyřádit v ostrých zatáčkách, na skocích, railech, boxech a kickerech, které budou přizpůsobeny jejich velikosti i dovednostem.

Hochpustertal/Alta Pusteria: horská chata pro gurmány a safari pro běžkaře

V malém lyžařském areálku Haunold si smlsnou nejen milovníci poloprázdných tratí, ale každou sobotu večer i gurmáni. Na horské chatě Jora se bude servírovat 4- nebo 6chodové menu z vybraných surovin od místních zemědělců a k tomu jihotyrolská vína. Cena menu bez nápojů a včetně transferu k chatě a zpět obnáší 49 až 59 EUR.
Náruživí běžkaři mohou zdolat bezmála 200 km stop v údolí Hochpustertal „nalehko“ během 5 dnů. Balíček Transdolomiti jim zajistí ubytování s polopenzí na 4 noci a veškerý transport včetně zavazadel a samozřejmě běžkařskou permanentku Dolomiti Nordic Ski.

Eisacktal/Valle Isarco: mobilní polopenze v údolí Villnöss

Hosté vybraných penzionů v údolí Villnöss si budou moci dopřát večeři každý den v jiném podniku – umožní jim to tzv. mobilní polopenze. Zajištěn bude i transfer do zvolené restaurace a zpět.

Ratschings/Racines: nová krytá 6sedačka

V malém lyžařském areálu Ratschings, ukrytém v postranním údolí nedaleko Sterzingu, nahradí moderní krytá 6sedačka Rinneralm dosavadní 4sedačku. Přepravní park Ratschingsu tak patří k nejmodernějším v Jižním Tyrolsku – na všechny hlavní sjezdovky se dostanete pohodlně a na měkkém posedu, chráněni proti případné nepřízni povětří.

Sarntal/Val Sarentino: úplňkové sáňkování

V údolí Sarntal v lyžařském areálu Reinswald se bude o úplňkových dnech 17. a 18. ledna a 14. a 15. února 2014 sáňkovat za měsíčního svitu. V provozu bude přiléhající kabinková lanovka, a tak si nevšední zážitek budou sáňkaři moci dopřát vícekrát během večera.


Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na webových stránkách:
www.suedtirol.info
a
www.facebook.com/jiznityrolsko

Vyzkoušejte také nový on-line magazín Dolomity!

S Jižním Tyrolskem můžete i soutěžit: stačí, když si objednáte dovolenou u některého z jihotyrolských prázdninových specialistů pro české hosty. Po skončení dovolené jim pošlete vaši fakturu a zástupci Jižního Tyrolska vylosují jednoho šťastlivce, který bude mít dovolenou zdarma (zpětné proplacení faktury do výše 2 500 eur).
Více informací na:
www.suedtirol.info/prazdniny