SNOW 76 market vychází 21. října 2013
116 stran


Časopis lze koupit i v elektronické podobě

Časopis si nyní můžete přečíst jak v počítači, tak i v tabletech nebo chytrých telefonech.

Více na
www.alza.cz/media/snow
www.floowie.com/cs/slimmedia

Alza media a Floowie

Tištěnou verzi časopisu si můžete objednat jako roční nebo dvouleté předplatné s dárkem.

Jednotlivé vydání si můžete koupit v e-shopu SNOW nebo ve sportovních obchodech a trafikách!


Prolistujte si časopis v elektronické podobě!Pár tipů z obsahu:

Kam to všechno směřuje aneb zpráva o stavu lyžování roku 2013

Zkusme se zamyslet nad tím, jaký je stav lyžařské výzbroje, proč je takový a jak by se mohla vyvíjet dál.
Nic nového pod sluncem?

Ach, jaká byla to doba sladká a plodná pro nás obyčejné pisálky, když z doby předcarvingové do doby carvingové čas se lámal. Kutilové v malých dílnách i výrobci velcí nelámali si příliš hlavu a chrlili na trh tuny lyží, které samy zatáčely a širokou špicí i patou se vyznačovaly.
Pecky sezóny 2013/14

Na této dvojstraně najdete vítězné lyže, jak je vybrala odborná porota při udělování ocenění ISPO Awards. Ispo Awards je ocenění udělované nejinovativnějším sportovním produktům v souvislosti s největším evropským veletrhem sportovního zboží.
Velký přehled sjezdových lyžíMenší a netradiční lyže

Velikosti a zvučnost firmy nijak nutně nesouvisí s kvalitou výrobků. Naopak přibývá těch, kteří rádi sáhnou po neokoukaném materiálu. Zejména to jsou specializované freeski firmy, v našem výčtu najdete i několik netradičních jmen lyží na sjezdovky. Samozřejmě je na světě značek mnohem více, my vybrali ty, které jsou alespoň trochu aktivní i na domácím trhu.
Atomic včera a dnes

Taurská dálnice má za sebou první čtvrtstoletí živého provozu. Dříve než zmizí tato spojnice Bavorska a severu Rakouska s jihem v prvním z obou dlouhých tunelů, protne a rozdělí na dvě nestejné poloviny lyžařskou oblast nazvanou Salzburger Sportwelt.
Kam kráčejí mé boty? + velký přehled lyžařských bot

Pokud máte doma stejné boty již deset let, tak pravděpodobně patří do věčných lovišť a je nejvyšší čas se poohlédnout po nových. Kam směřuje současný trh s lyžařskou obuví, co je nového a kam boty kráčejí?


Nejde jen o stoupání

Vázání se postupně stalo jakousi povinnou součástí lyže, takže ohnisko zájmu se přesunulo jinam. Mimo jiné i na vázání stoupací, která díky svému menšímu rozšíření a širšímu spektru na něj kladených požadavků vyvolávala zásadně vyšší emoce spotřebitelů i aktivitu vývojářů. Letos protrhl tento trend model Market Race Xcell, který potvrdil, že potenciál zlepšování je stále silný a stále vytváří řadu výzev. Vždyť jde o bezpečnost lyžařů, které nebude nikdy dost.

Stoupám, stoupáš, stoupáme

Trend útěků do hor, pryč od přelidněných lyžařských středisek, návrat do přírody, nebo jen prostě lyžování mimo upravené tratě se projevoval již v posledních třech sezónách. V sekci vázání samozřejmě ve formě modelů umožňujících chůzi, resp. stoupání. Letos dosáhl vrcholu. Podobná nabídka takto specializovaných vázání tady ještě nebyla.
Přilby

Představa lyžaře dnes automaticky obsahuje lyžařskou přilbu na hlavě. Je to radost, ohlédnout se o deset let nazpět, kdy jsme začínali s promo akcí Noste přilby, jejímž účelem bylo právě napomoci lyžařským přilbám ke zdomácnění. Téma je samozřejmě centrem zájmu vývojářů, na letošním ISPO bylo oceněno hned šest modelů.
Brýle a nové technologie

Brýle jsou kusem výbavy, který vlastní každý lyžař. Trendy jejich vývoje jsou jasné – zlepšit funkci a pohodlí, ale taky přidat nástavbu třeba ve formě integrované kamery.
SNOWtest lyží 2013/14 - all-mountain versus on-piste

Letošní SNOWtest jsme zaměřili trochu specificky. Vypustili jsme obřačky, které se chystáme letos pořádně otestovat zvlášť, stejně jako jsme to v loňské sezoně učinili se slalomkami. Ve SNOWtestu si to tentokrát rozdaly sportovní lyže na sjezdovku (on-piste) a moderní, široké univerzální lyže pro celé hory – all-mountain.

Freeride testy Robina Kalety

Díky iniciativě možná jediného českého freeski profesionála Česka, Robina Kalety, se do světa dostávají povolané recenze i na lyže do prašanu a mimo sjezdovky. Robin se svými kolegy a klienty loni otestoval pět značek: Blizzard, Dynastar, Fischer, Line a Scott, zde přinášíme výběr těch nejzajímavějších modelů. Plné verze testů včetně videí všech recenzovaných lyží najdete na SNOW.CZ.
Test levných lyží

Jsou značkové lyže, které potkáváme ve velkých sportovních řetězcích, a které přitom nenajdete ve firemních prezentacích, důvěryhodné? Pokud zjistíte jejich původ a účel, pak můžeme říct, že ano. Abychom většinu z nich pojmenovali a určili, uspořádali jsme již podruhé test ve spolupráci s největším českým řetězcem Sportisimo.

A co děti, mají si kde hrát?

Otázka vlastně nezní kde, ale na čem. Přesto spolu tato témata velmi úzce souvisejí.
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 76 market!


Předplatné časopisu se SNOWbony pro nákup v e-shopu si můžete objednat ZDE.