Více než 4 200 milovníků čistého sportu si během ledna a února vychutnalo běh bílou stopou v rámci čtyř závodů na nejlepších běžeckých tratích České republiky. „Tak vysoká účast nás moc těší. Jsme rádi, že novou tradici zakládáme s takovou podporou,“ hodnotí úspěch prvního ročníku SkiTour Marek Tesař z pořadatelské agentury Mather Activation.

Patria Direct SkiTour

Pro tyto závody bylo upraveno jedenáct tratí o celkové délce 337 kilometrů. Sečteme-li ujeté kilometry všech účastníků SkiTour, vyjde nám číslo 231 409. SkiTour nabízí amatérským i profesionálním závodníkům různě dlouhé tratě a divákům celovíkendovou podívanou. Například v Liberci na náměstí si lidé mohli zatančit s legendou běžeckého lyžování Björnem Daehliem v rámci Jizerská 50 Festival.

Celé to vypuklo startovním výstřelem Bedřichovské 30, která uvedla 41. ročník Jizerské 50, při které za krásného počasí odstartovalo z Bedřichovského stadionu téměř tři sta lyžařů. Během druhého lednového víkendu odstartovala také Jizerská 25 a Jizerská 50.

Patria Direct SkiTour Patria Direct SkiTour

O týden později běžci vyběhli v prvním ročníku Jilemnické 50, jejíž trať vedla převážně po širokých lesních svážnicích Benecka.

Trať 24. ročníku Orlického maratonu se vinula po lesních cestách hřebenové části Orlických hor v průměrné nadmořské výšce 1 000 metrů.

Sérii třetí víkend v únoru uzavřel Šumavský skimaraton. „Závod byl letos poprvé zařazen do seriálu Patria Direct SkiTour a do evropské série Euroloppet, což přineslo značný nárůst zájmu o závod jak v tuzemsku, tak i v zahraničí,“ říká zástupce závodu Ing. Karel Hudeček. O tomto seriálu a o jeho pravidlech se dozvíte víc na internetových stránkách www.ski-tour.cz.

Patria Direct SkiTour

Ti, kteří si nenechali ujít ani jeden ze čtyř závodů, si právem vysloužili titul SkiTour Master 2008. Prvních 50 závodníků absolutního pořadí SkiTour získalo klientský účet s vkladem 1 000 Kč od generálního partnera SkiTour společnosti Patria Direct.

„Všechny závody se stávají příjemnou víkendovou akcí pro celé rodiny, a v tom bychom rádi pokračovali. I příští rok pro vás budou připraveny kvalitní tratě, a již nyní pracujeme na dalších vylepšeních. Druhý ročník SkiTour opět odstartuje Jizerská 50, na kterou vás zvu do Bedřichova 11. ledna 2009,“ uzavírá Marek Tesař.

Patria Direct SkiTour logo