Přední zimní střediska v  českých horách se znovu těší na  vyhlášená stanová městečka, která poskytnou lyžařským nadšencům komfort i příjemný servis. „Účelem je, aby si lidé mohli otestovat zdarma lyže na aktuální sezonu. Na  sjezdovkách můžou vyzkoušet různé délky, obřačku, slalomku i  all-round lyži,“ říká Jan Kopřiva, marketingový ředitel společnosti Bretton, která Rossignol Demo Tour pořádá. „Pokud dnes stojí lyže i 15 až 20 tisíc korun, chceme, aby si je lidé nejprve vyzkoušeli, jako když kupují auto. Pro leckoho je to i výjimečná šance svézt se na kvalitě, kterou běžně jako rekreační lyžař nepotřebuje. Lidi to baví, zpětná vazba je perfektní.“ Víkendové akce sjezdařů startují automaticky se spuštěním vleků.


Harrachov

Za vstupní branou Demo Tour mohou zájemci využít přes 100 párů lyží, soutěžit o  ceny. Podniknout akční testovací jízdu ve čtyřkolce Fordu, zatímco se děti vyžijí v  zábavném koutku.

Některá střediska poskytnou i nečekaný bonus: obří, 250 kilogramů těžkou vířivku!

Zkrátka nepřijdou ani běžkaři, u nichž se akce Demo Tour vážou na závody pro širokou veřejnost. „Lidé si můžou lyže zdarma půjčit a použít pro závod. Na klasiku, i na skate,“ vysvětluje manažer Kopřiva. „Zatímco sjezdová lyže se jenom nabrousí a nastaví vázání, běžky vyžadují důkladný servis. Důležitá je máza, servisní tým má hodně práce v měnících se podmínkách, musí pozorovat sníh, počasí.“ Deset minut před závodem už si lyže půjčíte těžko. Proto se vyplatí, například v seriálu Stopa pro život, vyplnit na  webu rezervační formulář a v  určený den nachystané lyže jednoduše vyzvednout.


Lipno

Kdo nehodlá podcenit vůbec nic, může se zapsat do víkendových kurzů školy běžeckého lyžování, vítáni jsou začátečníci i matadoři (více na www.skolarossignol.cz)

Termíny Rossignol Demo Tour 2014 najdete v kalendáři.

www.snow.cz/kalendar