Skiareál Ještěd je moderní lyžařské středisko v dosahu liberecké městské dopravy s vynikající dopravní dostupností, které si proto vysloužilo přezdívku český Innsbruck. V areálu jsou 2 čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková a 6 lyžařských vleků. Je jedním z nejmodernějších areálů v ČR. Pražští návštěvníci mohou i letos využít dopravy skibusem přímo do areálu. Z krajského města Liberec se mohou návštěvníci dostat do areálu prostřednictvím MHD 200 metrů od konečné stanice tramvaje je dolní stanice LD Skalka.


Pětihvězdičkové středisko dle hodnocení svazu lanovek

Ještěd se umístil na 3. místě mezi českými areály dle analýzy SWOT pro rok 2009. Má za sebou infrastrukturu velkého města. Návštěvníci mohou pohodlně zaparkovat na z jedné poloviny krytém centrálním parkovišti s dostatečnou kapacitou, nebo využít některou z dalších odstavných ploch v areálu samozřejmě zdarma.

Skiareál nabízí sjezdovky všech stupňů obtížností od náročných na severní straně až po lehké na prosluněné jižní straně. V areálu je v provozu sjezdovka F10 pro večerní lyžování. Pro začátečníky je k dispozici cvičiště Bucharka a další dvě cvičné louky přímo u konečné tramvaje, kde je umístěn dětský park Snow Kidz s pojízdným kobercem, provázkovým vlekem, kolotočem a dalšími atrakcemi pro nejmenší návštěvníky.

Jistě zajímavým produktem pro lyžaře je společná denní permanentka ve skiareálu s následnou možností návštěvy aquaparku za výrazně zvýhodněnou cenou pod názvem Z lyží do aquaparku.


Na webových stránkách areálu naleznou návštěvníci interaktivní mapu, která detailně popisuje celý areál, sjezdovky areálu jsou osazeny čtyřmi webovými kamerami v HD rozlišení, na nichž živě vidíte, co se právě na sjezdovkách děje a jak vypadá jejich provoz.

Samozřejmostí je kvalitní občerstvení, ať už na každé sjezdovce, nebo v centrální samoobslužné restauraci se sociálním zázemím.

Ceny skipasu 1 den v sezóně 2014/15

Dospělí - 590 Kč
Senior/junior - 500 Kč
Dítě do 140 cm - 320 Kč
Dítě do 120 cm - zdarma
Z lyží do aquaparku dospělý - 790 Kč


Více informací o Ještědu na www.skijested.cz!