V lyžařském areálu Nad Kovárnou vládne domácká atmosféra za domácké ceny. Na severně orientovaném svahu nad údolím Teplé Vltavy na okraji šumavské Horní Vltavice se přímo nad parkovištěm rozléhá prostorná modrá sjezdovka se dvěma dětskými vleky. Hned vedle pak „náročnější“ lyžaře vyveze poma na 400 m dlouhý a příjemně členitý červený svah. V areálu najdete i malý snowpark s několika raily a skoky. Třikrát týdně – ve středu, v pátek a v sobotu – se od 18 do 21 hod. lyžuje na osvětlené sjezdovce.

Tradice lyžování v Horní Vltavici

V Horní Vltavici se pěstovalo lyžování už v 60. letech, kdy místní lyžařský oddíl organizoval běžecké i sjezdové závody a postavil dokonce malý skokanský můstek. Od r. 1972 pak na svahu sloužil vlek Háček, který v r. 2001 nahradil nový vlek Tatrapoma. Vybudoval se systém technického zasněžování, byla pořízena rolba, odbavovací systém i osvětlení pro večerní lyžování.


SKIPAS ZDARMA

do lyžařského areálu Horní Vltavice - Nad Kovárnou najdete v časopisu SNOW 91
Sníh na 100 %

Díky severní orientaci svahu a nadmořské výšce 810 až 900 m má hornovltavický areál výborné přírodní sněhové poměry, které spolehlivě jistí technické zasněžování všech sjezdovek, jak potvrdily i nedávné sněhově slabší zimy.

Lyžařská škola s hřištěm

Součástí areálu je lyžařská škola s výukou sjezdového lyžování, snowboardingu i běžeckého lyžování, která má vlastní dětský vlek a hřiště. Nechybí ani půjčovna lyžařského a snowboardového lyžování.

Ceny skipasů 15/16

dospělí 1 den     290 Kč
děti (do 12 let) 1 den     230 Kč
dětské hřiště 2 hod. dospělí     150 Kč
dětské hřiště 2 hod. děti (do 12 let)     50 Kč

Příprava výstavby kiosku

Na úpatí areálu se před zimní sezónou 2015/16 chystá nový kiosek s občerstvením, který nahradí dosavadní jednoduchý bufet – ještě ale není jisté, kdy přesně otevře. Rodiče mohou každopádně z terasy sledovat své ratolesti, které se prohánějí na svahu. Toalety mají podobu útulné dřevěné budky, která je příjemně vytápěná.

Panorama pro běžkaře

Na náhorní plošině nad výstupní stanicí vleku jsou upravovány běžecké okruhy v délce 3 až 4 km s krásnými výhledy. Tratě jsou vhodné i pro bruslení.

Klid na hlavním tahu

S poklidným tepem areálu kontrastuje poloha na hlavním silničním tahu z Prahy do Pasova, díky němuž je i v zimě velmi dobře přístupný. Ze silnice stačí odbočit na mostek přes Teplou Vltavu a zaparkovat, samozřejmě zdarma, přímo pod dětským vlekem.

www.skivltavice.cz
Aktuální informace o lyžování ve středisku Horní Vltavice (sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz