Tisková zpráva France Montagnes

Při slavnostním předávání cen nejlepším lyžařským střediscím na světě, které se konalo 16. listopadu 2013 v rakouském Kitzbühelu, přesvědčilo Val Thorens prvními místy hned ve třech kategorích. Vedle ceny „nejlepší lyžařské středisko na světě“ získalo také první místo jako „nejlepší francouzské lyžařské středisko“ . Tato ocenění přišla po titulu „nejinovativnější lyžařské středisko v Evropě“, který Val Thorens získalo o týden dříve v Londýně na večeru s názvem World Snow Awards.

Anketa proběhla u příležitosti 20. výročí známých World Travel Awards, zúčastnilo se 188 středisek z 20 zemí – mj. Whistler, Aspen, Zermatt nebo Val Gardena. Radost z titulu v anketě World Ski Awards 2013 byla větší než z londýnské ceny ! Při předávání trofeje se představitelům střediska dostalo « standing ovation ».Stovky tisíc hlasovaly během 3 měsíců před slavnostním ceremoniálem. Středisko Val Thorens bylo zvoleno porotou složenou z odborníků a společností pohybujících se v tomto oboru, cestovních kanceláří a především ze široké veřejnosti. Více než milión hlasů obdrželo středisko Val Thorens v kategorii « nejlepší francouzské středisko » před středisky Chamonix, Courchevel, la Plagne, Les Arcs, Les 2 Alpes, Megève, Serre Chevalier, Tignes a Val d'Isère.

Všechna ocenění jsou velkým zadostiučiněním pro všechny, kteří ve středisku a lyžařské oblasti pracují již od jejího vzniku v roce 1971. Byly to totiž především hlasy veřejnosti, která tak odměnila neustálou snahu místních o zlepšování podmínek pro všechny milovníky zimních sportů v nejvýše položeném středisku v Evropě.