Letos proběhne PeakPerformance SNOWfest i ve zkrácené 4denní variantě (prodloužený víkend) na konci ledna. Pokud ještě uvažujte o účasti, nabízí se posledních několik míst.

Osobnosti

Už se také definitivně ustanovila sestava lektorů a guidů. Jako tradičně je hlavní guru akce Čechošvýcar Tom Elias. Jako člověk, který v Graubündenu trvale žije a lyžuje, on sám doporučil oblast Svatého Mořice a on osobně nám ukáže ty nejlepší lajny a freeridové výlety. Za vůdce UIAGM letos pojede Lukáš Pálka, člen Hudy Mountain Guide (více o něm zde), za APUL Tomáš Horáček a snad Zbyněk Pavelčík (držitelé APUL A, více o nich zde), na místě samozřejmě bude i inventář Honza Schauer.

Sněhová mapa - aktuální výška sněhové pokrývky oproti normálu (v %), SLF.CH, 7. ledna 2014Nový hlavní partner: PeakPerformance

Slavná severská značka, která se zaměřuje na vysoce funkční, ale zároveň exkluzivní (nejen) lyžařské oblečení, se stala hlavním partnerem SNOWfestu! PeakPerformace se na českém trhu začal aktivně prezentovat počínaje letošním rokem, má své značkové obchody v pražských obchodních galeriích (Chodov, Zličín), takže si toto fešné oblečení můžete pořídit už na SNOWfest. Nicméně na místě se dovíte více o trumfech značky a budete si moci osahat její reálné produkty. PeakPerformance se zaměřuje zejména na freeride, tak věříme, že i on pozvedne obsahovou laťku akce.

Kratší termín

Již avizovanou novinkou je pak 4denní varianta pobytu, která vychází vstříc těm, kdo šetří s dovolenou a chtějí plně využít oba dny víkendu. Do Mořice je to z Prahy nějakých 700 kilometrů, což se dá autem zvládnout za sedm hodin. Pokud tedy vyrazíte domů až v neděli po lyžování, do půlnoci byste měli být v posteli. Termíny: A: celý týden od neděle do soboty 19.–25. 1. 2014; B: krátký týden od středy do neděle 22.–26. 1. 2014

Lyže

Zatím jsou domluveny testovací modely Dynastar (zjm. Cham), v jednání jsou pak Scott, Atomic, Salomon, Völkl, Armada a Line.

Pokud Vás akce zaujala a víte o ní málo, níže najdete časté dotazy.

www.snowfest.cz
Často kladené otázky

Potřebuji na SNOWfest svoji lavinovou výbavu?

Je lepší ji mít. Pro akci jsou sice přichystány desítky lavinových setů k zapůjčení od našich partnerů, pokud vlastníte svou sadu, určitě si ji přivezte – lavinový trénink by měl probíhat s vaším vlastním přístrojem, abyste poznali právě jeho vlastnosti a osvojili si jeho rutinní ovládaní. Požadavek na zapůjčení testovacího setu vzneste už při přihlašování (do pole poznámka) – počet setů k zapůjčení není nekonečný. Pokud tak neučiníte, má se za to, že přivezete vlastní komplet.

Mohu přijet na SNOWfest bez lyží?

Teoreticky ano. Na akci bude dost lyží k zapůjčení. Přesto je lepší si vlastní lyže přivézt, obzvlášť pokud nepatříte mezi standardní konfekční velikosti (některá vázání mají omezené rozsahy apod.).

Jak probíhá program?

Účastníci se rozdělí do družstev podle jejich zájmu a úrovně lyžování. Každé družstvo má svého vedoucího, který je za něj odpovědný. Program bývá plně v jeho režii. S výjimkou skialpinistických túr se obvykle vyráží po snídani v cca 9 hodin. Lyžuje se podle zájmu členů každého družstva. Kdo se chce osamostatnit, je mu to povoleno, pokud tím není ohroženo jeho bezpečí.
Opět proběhne vstupní test vašich znalostí práce s lavinovým vyhledávačem.

Kolik dní probíhá program?

Program obvykle probíhá každý den, opět podle zájmu o jednotlivé programy a samozřejmě podle aktuálních podmínek a možností vůdců a učitelů. Kdo chce, nemusí se programu účastnit.

Co vše si musím na SNOWfest přivézt?

Nejlépe si přivezte vše, co běžně vozíte na hory. Určitě pak lyžařské boty a hole. Pokud nemáte od organizátora potvrzeno, že vám zapůjčí lavinový set, pak je i lavinový set (vyhledávací přístroj, lopata, sonda) nezbytnou součástí vaší výbavy. Pokud vlastníte lavinový batoh, určitě jej vezměte s sebou.

Jak probíhá photoshooting?

Každé družstvo má minimálně na jeden den přiděleno fotografa, který s ním jezdí a vybírá vhodná místa k focení. Vedoucí družstva podle časových a terénních podmínek rozhodne o možnosti fotografování. Na stejném principu funguje i natáčení filmového materiálu. Fotografie i hrubě střižený film dostanou účastníci festu k dispozici.