I přes jarní podmínky, kdy sníh mizí před očima a ve spoustě středisek se jezdí „po trávě“, tak v Harrachově se s těžkými podmínkami popasovali se ctí. Bílé a dobře upravené tratě přilákaly tolik lidí, že se na lanovku i čekalo.

Ze srdce Harrachova se necháte vyvézt čtyřsedačkovou lanovkou na vrchol Čertovy hory, ze které se můžete spustit až čtyřmi sjezdovkami všech obtížností (v těchto dnech alespoň dvěma z nich). Tři tratě končí u lanovky Alfa na Rýžovišti, kde najdete další parkoviště i možnosti ubytování. Když se vydáte po sjezdovce Červená II., dojedete zpět k lanovce Delta v centru města. V její dolní části se nachází i vlek Doplik, který využívají hlavně méně zdatní lyžaři a začátečníci a ti, kteří nemůžou bez lyžování vydržet ani večer (znovuspuštění večerního provozu čeká na sněhovou nadílku).Základnou pro stánek SNOW tour se stal dojezd lanovky Delta. V jeho těsné blízkosti můžete po ránu zaparkovat na některém z odstavných parkovišť a zde naleznete i pokladny a veškeré zázemí včetně občerstvení, ať už přímo na svahu s lyžemi na nohou nebo v teple některé z chat v blízkosti. Pokud s sebou máte děti, tak je zaručeně zlákají prolézačky, které jsou takřka hned vedle turniketu. Nebo můžete popojít do 100 m vzdáleného parku Tři Věže plného interaktivních her, které zabaví, i když počasí nepřeje. Začínající malé lyžaře samozřejmě můžete svěřit do rukou školených instruktorů do jedné z mnoha lyžařských škol. Ty mají k dispozici cvičné svahy s dětskými lanovými vleky v blízkosti dojezdu lanovek Alfa i Delta.V Harrachově stojí za to nazout i běžky a proběhnout se po upravovaných tratích. Kdy byla trať naposledy upravována, zjistíte jednoduše na internetu.

V Harrachově můžete odpočívat, poznávat i bavit se - navštivte třeba bobovou dráhu nebo Ski muzeum. Netradiční relax zažijete v pivních lázních, kde si po proceduře můžete dát řízné harrachovské pivo.

My jsme zvolili koupel přímo u našeho stánku v mobilní vířivce Canadiana s chladným Birellem v ruce, což nemělo po náročném lyžařském dni chybu. :-)

Kromě lyžování na vás v Harrachově čeká i spousta jiných zážitků. Na březen je naplánováno MS v letech na lyžích či průvod Krakonoše. I přes perfektní zasněžovací systém nezbývá doufat, že se i Krkaonoš přimluví a pošle pořádný ranec sněhové pokrývky, abychom si ještě na Velikonoce mohli užít zmrzlinu rovnou na svahu, jak bývá zvykem.

V Harrachově bylo báječně, což může potvrdit každý, kdo se v našem stanovém městečku zastavil. Program SNOWtour doplnilo testování lyží Fischer a hůlek Leki, všichni příchozí si mohli vyzkoušet sluneční i lyžařské brýle Dr. Zipe, zakoupit nejnovější modely čepic Coolich či oblečení Woox, které na celé SNOWtour bude hřát i nás. Pokud nás tedy zrovna nehřeje Horký Francouz. A kdo nevěří, může se podívat na fotografie, které jsme pořídili mobilními telefony a fotoaparáty Samsung.Videoreport:

Více informací:
www.skiareal.com
www.parktriveze.cz
www.bobovka.cz/?…
www.sklarnaharrachov.cz