Moderní lyžování je především o dokonale připravených hranách lyží, naše nová automatická linka WINTERSTEIGER MERCURY nabízí NEJVĚTŠÍ VARIABILITU BROUŠENÍ HRAN na trhu. Zároveň je tento stroj MAXIMÁLNĚ ŠETRNÝ k servisovanému materiálu, ať už se jedná o běžné či závodní carvingové lyže, běžecké lyže bez či se šupinou, nebo snowboardy.

Jak vypadá dokonale připravená lyže z HARFASPORTu?

Pro skluznici si můžete vybrat z velkého množství struktur, které jsou momentálně k dispozici. Navíc jsme přiobjednali „RACING SOFTWARE“ nabízející další možnosti pro úpravu struktury skluznice. Tyto závodní struktury byly vyvinuty na základě zkušeností rakouské reprezentace pro konkrétní sněhové podmínky v nejvýznamnějších lyžařských střediscích po celém světě! Automatická linka nově využívá technologii „hovering position“, čímž je docíleno optimálního finiše skluznice od špičky až k patce lyže. Díky této technologii lyže najíždí na kámen, a ne kámen na lyži, tímto je eliminován pozdní nájezd a náraz kamene do skluznice. Hrany lyže nebo snowboardu připravíme patentovanou technologií broušení keramickými kotouči. Výsledkem jsou nejostřejší hrany s prodlouženou životností, díky menšímu úbytku materiálu hrany, a naprosto přesná geometrie a hladkost hrany s možností volby velikosti úhlů v rozsahu 0,5–5 ° na spodní a 89,5–85 ° na boční straně hrany. Nově se keramické kotouče spouštějí až po kontaktu s hranou, aby byl nástup a ukončení broušení co nejšetrnější. Jak jsme viděli při exkurzi v závodním oddělení Atomic a Salomon v Rakousku, je tato technologie využívána i v závodní praxi na nejvyšší úrovni (obr. níže).Navíc můžeme nově nabídnout tzv. „TUNING SPODNÍ HRANY“, což je variabilní možnost podbrusu a přeleštění hrany dle individuálního požadavku na špičce i patce lyží (také nazýváno radiální tuning). Tento modul je účinný doplněk servisu hran s technologií keramických disků, které dokonale vyleští spodní hrany a dosáhnou tak opticky dokonalé spodní hrany s odklonem 0,3° oproti úhlu na spodní hraně (obr. níže).


Aby byl výsledný efekt dokonalý, je potřeba dostat kluzný vosk hluboko do připravené skluznice. Proto nabízíme možnost využít „NEJEFEKTIVNĚJŠÍHO VOSKOVÁNÍ“ pomocí 2 tepelných lamp WAX FUTURE (obr. níže). Rovnoměrně rozprostřený vosk se díky těmto lampám vsakuje hluboko do skluznice. Samozřejmě lze nastavit tepelnou intenzitu, tím pádem je tato technologie použitelná i na běžecké lyže. Součástí stroje je opět „racing software“.www.harfasport.cz