Servis lyží - broušení a mazání - tématické články - SNOW.cz

Přírodní sníh a jeho životní cyklus: rozumět proměnám sněhu je nutné i pro správný servis lyží

Přírodní sníh se rodí a roste kdesi v oblacích. Na zárodku v podobě například prachové částice začne krystalizovat vzdušná vlhkost, krystal následně roste v rozličných – zpravidla šestibokých – tvarech tak dlouho, než je tak těžký, že začne padat k zemi.

Nejkvalitnější servis = nejkvalitnější lyžování

Harfasport instaloval top automat – Wintersteiger Jupiter

I sebelepší a sebedražší lyže nebudou dobře fungovat, pokud nebudou mít kvalitně připravené hrany a skluznici. To je základní zákon sjezdaře. V dnešní perspektivě to znamená, že pokud chceme mít špičkově připravené lyže, musíme hledat servis se špičkovou mašinou. A tou vůbec nejmoder...

Servis lyží: broušení hran a mazání skluznice - co potřebuje každá lyže

Servis lyže dnes neznamená jen ostrou hranu a vosk na skluznici, ale celkové vyladění neboli tuning lyže podle potřeb daného lyžaře. Jaké úhly mají mít hrany? Jak se má udržovat skluznice? Co vše potřebujete vědět pro ruční servis a co chtít v servisu odborném?

Příprava vybavení před prvním lyžováním

S blížícím se začátkem sezóny se pečlivý lyžař jistě zamýšlí, jestli má všechno své lyžařské vybavení řádně připraveno. Co zkontrolovat a provést?

Faktory ovlivňující výběr běžeckých vosků

Jedním z hlavních aspektů odlišujících běžecké lyžování od mnoha jiných sportů je důležitost a komplexnost mazání lyží. Jízda na dobře namazaných běžkách je čirou radostí a mít výborný odraz i skluz při klasice nebo jen výborný skluz při bruslení činí rozdíl mezi podařeným lyžařským dnem a opakem – lhostejno zda na rekreačních nebo závodních tratíc...

Snowlab - Nejlepší servis v Praze

Skiservis SNOWLAB Flora je výjimečný otevřený koncept autorizovaného skiservisu kategorie MONTANA® Top Ski Servis Team*****, kde profesionálně vyškolení servismani spolu s nejmodernější technologií švýcarské firmy MONTANA® poskytnou vašim lyžím, běžkám a snowboardům tu nejkvalitnější a zároveň nejšetrnější péči.

Jupiter – nový král světa lyžařského servisu

Individualita a automatizace – konečně je to možné!
Každý ski servis má jiné preference, pokud jde o efektivitu nebo kvalitu, což často vede k zaměření se na konkrétní technické prvky. Jupiter uspokojí každé přání konceptem stroje, který nabízí maximální flexibilitu a zajišťuje, že vaše očekávání budou splněna pokaždé – bez kompromisů!

Do garáže na servis lyží

Nečekejte ale žádnou „garážovku“. V druhé podzemní etáži parkoviště OC Atrium Flóra na Praze 3 najdete profesionální servis vybavený moderními švýcarskými automaty Montana®. Jak tento netradiční projekt vznikl, přibližuje jeden ze zakladatelů Petr Pinka.

Otravuje vás řešit servis lyží pro celou rodinu? Já se toho zbavil. A zdarma!

Nedávno jsem konečně vytáhl naše čtvery lyže ze sklepa. Koukám na ně… skluznice suchá, hrany jsou tupé a orezlé. Nezbývá tedy nic jiného než sklopit sedačky v autě, naložit lyže, odvézt do servisu, vyložit… Pak auto zase pěkně vrátit do původního stavu, odvézt rodinku na chatu a po víkendu celé to každoroční martýrium zopakovat. Uf…

Snowlab - servismanům vidíte přímo pod ruce

Skiservis SNOWLAB Flora je unikátní otevřený koncept autorizovaného skiservisu kategorie MONTANA Top Ski Servis Team*****, kde profesionálně vyškolení servismani spolu s nejmodernější technologií švýcarské firmy MONTANA® poskytnou vašim lyžím, běžkám a snowboardům tu nejkvalitnější a zároveň nejšetrnější péči.

Hurá do muzea lyžařských vázání!

Entuziasmus českých lyžařských nadšenců kolikrát předčí lidskou představivost. Napadlo by vás třeba otevřít si muzeum lyžařského bezpečnostního vázání? Miroslav Sládek nelenil a sbíral a sbíral, až to dalo na skutečné muzeum. To najdete v roubence u cesty v šumavské obci Nové Hutě. Pokud tam zavítáte, jistě vás bude čekat nejen vázání, ale i milý s...

Highland sport: Srdcaři, co umí servis nejvyšší úrovně

Aby se zimní dovolená skutečně vydařila podle představ, je zapotřebí dopřát lyžím péči v profesionálním ski servisu. Pokud zamíříte do některé z poboček Highland sportu na Vysočině, rozhodně neuděláte chybu, ostatně za zdejšími servismany jezdí spokojení zákazníci i třeba z Břeclavi nebo Berouna. V tomto případě se totiž i menší výlet na sto procen...

TK SPORT Uherský Brod: Vstřícnost a kvalita vždy s úsměvem a humorem

Inspirovala nás láska ke sportu, to jsou slova zakladatele Tomáše Kmenta, který si splnil sen, jenž se zrodil na zasněžených horách. Dnes již v zavedené prodejně sportu pokračuje druhá generace a plní sny svým zákazníkům.

Horské půjčovny lyží: kdy naplní svůj potenciál?

Půjčujete si lyže, nebo máte vlastní? Proč máte raději vlastní, z jakého důvodu si lyže nepůjčujete? Napadlo vás vůbec někdy využít na českých horách služeb lyžařské půjčovny? Víte, že se lyže dají půjčit také ve vašem městě? A hlavně, máte vůbec o této problematice dostatek informací?

Rozhovor se servismanem Ledecké: jak brousí lyže profesionálové

Trenér a servisman Miloš Machytka nepatří mezi mediálně známé tváře českého lyžování, přestože je už dlouhou řadu let členem nepočetné skupiny profesionálů, kteří se podílejí na jeho největších úspěších. Vloni se staral o lyže Kryštofu Krýzlovi a pro nadcházející sezonu dostal nabídku z týmu Ester Ledecké.

Připravte své lyže na zimu!

Zima umí přijít ze dne na den, jak už jsme tolikrát zažili. A tu se začneme zajímat, zda jsou naše lyže připraveny na brzký první výjezd do hor, třeba na ledovec. Čeká nás každoroční rutina: kontrolovat, mazat, brousit.

Jak dobře uložit lyže k letnímu spánku

V Alpách stále sněží a nezvykle nízko se mají teploty v následujících dnech pohybovat i v Česku. Možná, že si právě v těchto dnech ještě dopřáváte parádní lyžovačku, ovšem větišna z nás už lyžařskou sezonu pro letošek ukončila a začínáme se pro změnu věnovat letním aktivitám. A lyže teď budou přinejmenším pár měsíců odpočívat. Dopřejme jim takový o...

Tipy SNOW tour: Servis lyží – proč a jak často?

I rekreační sportovní lyžař potřebuje své lyže servisovat. A jak často je to třeba? Na čem to závisí a na jaký úhel byste si měli hrany nechat nabrousit? Jaký je rozdíl mezi malým a velkým servisem? Nechcete-li studovat celou servisní alchymii, inspirujte se několika jednoduchými radami odborníků!

Broušení hran není žádná věda. I když, jak se to vezme...

Špatně nabroušené lyže jezdí asi jako píchlé kolo. Opravujte proto skluznici, mažte ji, neméně péče věnujte také hranám. Jan málo z nás má čas, vybavení a také dostatečné zkušenosti k tomu, abychom si lyže servisovali doma. Není na tom nic špatného, v lyžařském servisu si s našimi lyžemi většinou poradí a dopřejí lyžím to, co potřebují. Přesto není...

Chce to desku pod vázání, opravdovou!

Někdo už to ví, někdo se to teprve učí: deska umí zázraky. Nebudu se pouštět do hodnocení, co umí, nebo neumí plastová kolejnice, kterou prodejci lyží někdy vydávají za desku pod vázáním, možná bych někde upadl v nemilost. No dobře, kromě rychlého přichycení vázání k lyži, což ocení právě jen a pouze personál lyžařského obchodu, si tyto systémy obč...

Komerční tipy