Na svahu v Hlubočkách můžete vybírat ze šesti sjezdových tratí – tou hlavní je 550 m dlouhá modrá, kterou doplňuje 600 m dlouhá červená a 180 m dlouhá modrá Dětská sjezdovka. Všechny sjezdovky jsou denně pečlivě upravovány a samozřejmě zasněžovány. Tratě obsluhují tři vleky – moderní dvoukotva, poma a jeden dětský vlek typu poma. Úplně nejmenším pak slouží lyžařský koberec o délce 50 m, pořízený ve spolupráci s ROP – Střední Morava. Dětská sjezdovka byla v minulé sezóně terénně upravena, takže má zcela rovnoměrný sklon. Večerní lyžování se už odehrává takřka v celém areálu – hlavní sjezdovka je z každé strany osvětlena nejméně 20 lampami, takže je na ní vidět skoro jako ve dne. Osvětlení bylo nainstalováno i na červenou sjezdovku a na sjezdovky kolem pohyblivého pásu.

Ještě výkonnější zasněžování

Lyžařské středisko ve výšce necelých 400 m n. m. je samozřejmě závislé na výkonném zasněžování – před sezónou 2014/15 byla proto ve spolupráci s ROP – Střední Morava vybudována vodní nádrž a nová čerpací stanice, čímž se zvýšila kapacita zasněžovacího systému. Při dostatečných mrazech tak mohou naplno běžet všechna děla, což samozřejmě zkracuje i čas nutný pro zasněžení všech tratí v areálu.

Škola i ohřívárna pro děti

Přímo v areálu je k dispozici lyžařská a snowboardová škola, a to pro všechny věkové kategorie, nechybí ani půjčovna vybavení. Děti se mohou schovat do ohřívárny s hernou a toaletami.

Pizza z pece

Součástí areálu je také nekuřácká restaurace s venkovním krytým posezením (zde je kouření povoleno) s čerstvou pizzou přímo z pece a dále je zde ještě jedno občerstvení.

Pohodlné parkování

Přímo u vleků je asfaltová parkovací plocha pro 50 automobilů a v těsné blízkosti je také další zpevněná odstavná plocha, na níž je místo pro 150 automobilů. V případě potřeby na ni navazují ještě nezpevněné plochy.

Na lyže kdykoliv

Malá vzdálenost areálu od největších měst Olomouckého kraje ušetří návštěvníkům areálu náklady za dopravu i čas a hlavně se mohou k návštěvě rozhodnout prakticky kdykoliv. Do areálu není daleko ani z Brna či Vyškova, navíc po rychlostních silnicích. Areál je v provozu denně od 9 do 21 hodin.

www.skiarealhlubocky.cz

SKIPAS ZDARMA

do lyžařského areálu Hlubočky najdete na vytrhávací kartě v časopisu SNOW 87!