Lyžařský areál je ideální především pro rodiny s dětmi, začátečníky a rekreační lyžaře. Lyžuje se na mírných a širokých sjezdovkách v nadmořské výšce 740 až 650 m. Šířka tratí je místy až 100 m a prostor pro lyžaře není omezen ani žádnými stromy. Každý den jsou strojově upravovány a opatřeny technickým zasněžováním, dvě z nich mají osvětlení pro večerní lyžování. Celkový počet tratí je čtyři s celkovou délkou 2 km. Na jedné z tratí je umístěn snowpark s překážkami.


Vleky s pomalým rozjezdem

V areálu jsou tři teleskopické vleky o délkách 600 m, 500 m a 380 m – všechny jsou vybaveny frekvenčním měničem pro plynulý rozjezd, aby mohli pohodlně nastoupit i méně zdatní lyžaři. Díky rozsáhlému systému technického zasněžování a orientaci sjezdovek k severu se v Českých Petrovicích kvalitně lyžuje přibližně od poloviny prosince do konce března. V areálu můžete lyžovat se skipasem na jednotlivé jízdy, s bodovým i časovým skipasem, slevy jsou poskytovány i pro skupiny. U dolních stanic vleků je parkoviště přibližně pro 80 až 120 aut a je zdarma. Přepravní kapacita 2 150 osob za hodinu zajišťuje nulovou čekací dobu.

Dětské hřiště s provázkovými vleky

Pro nejmenší lyžaře je zde dětské hřiště s pomůckami pro výuku. Hřiště je osazeno dvěma provazovými vleky a rovněž zasněžováno. Na hřišti i na sjezdovkách si můžete zajistit výuku v lyžařské a snowboardové škole, která má na svahu vlastní zázemí. Přímo u dolní stanice je půjčovna lyží a snowboardů. V servisu si pak můžete na počkání nechat namazat nebo nabrousit lyže.


Významná křižovatka běžeckých tras

Středisko leží na významné spojnici běžeckých tras mezi oblastí Buková hora – Suchý vrch a nástupem na Jiráskovu cestu u Zemské brány směrem na hřebeny Orlických hor. Tato spojnice v délce 4 km je pravidelně udržována. A upravuje se i běžecký okruh Adam z Mladkova přes Petrovice do Pastvin.

www.ceskepetrovice.com

SKIPAS ZDARMA

do lyžařského areálu České Petrovice najdete na vytrhávací kartě v časopisu SNOW 78!