Od zelené po černou

V Hlinsku si zalyžují jak začátečníci, tak náročnější – nejmenší se mohou cvičit na zelené sjezdovce (100 m) se dvěma lanovými vleky zdarma. Oblíbenou rodinnou tratí je modrá (300 m), sportovnější lyžaře uspokojí červená (500 m) a nechybí dokonce ani černý svah (250 m). Ten prošel terénními úpravami a plánuje se umístění trvalé časomíry se slalomovou tratí. Všechny sjezdovky jsou kompletně zasněžovány a samozřejmě denně upravovány rolbami. Navíc jsou uměle osvětleny pro večerní lyžování.


Unikátní přemostění

V roce 2006 se podařilo prodloužit sjezdovou trať unikátním přemostěním silnice I/34. Nová půlkilometrová červená sjezdovka od té doby nemá na jih od Pardubic konkurenci. Stala se pevnou součástí každoročního seriálu závodů Ligy o pohár Vysočiny a svým sportovním charakterem sklízí mezi všemi závodními tratěmi na Vysočině jednoznačně největší úspěch.

Vše po ruce

Návštěvníci najdou v areálu pohodlně vše potřebné na jednom místě. Letos se dočkají příjezdu po nové silnici. Parkování až pro 300 vozidel je přímo u vleků a zdarma, pod sjezdovkami se nachází i půjčovna lyží a snowboardů i příjemná restaurace.


Dětský vlek zdarma

Lyžařská a snb škola, kde se mohou učit zájemci každého věku, je vyhlášená svými kurzy pro děti předškolního a školního věku – během sezóny si zde osvojí základy lyžování na 500 dětí z Pardubicka a Chrudimska.

V nabídce jsou bodové jízdenky i časové skipasy platné od 2 do 8 hodin. Dětský lanový vlek je k dispozici zcela zdarma. Lyžařský areál je v provozu od pondělí do soboty 8.30–20 hod. a v neděli 8.30–17 hod.

www.ski.hlinsko.cz

SKIPAS ZDARMA

do lyžařského areálu Hlinsko najdete na vytrhávací kartě v časopisu SNOW 77!