Bohužel tato zima zatím zimním sportům moc nepřeje, ale díky maximální snaze všech shaperů a provozovatelů areálů, které budou hostit první ročník naší série závodů Czech Freeski Tour 2014, se vše uskuteční podle plánu a snad nám ani ty zbytky sněhu neodteče nějaký jarní deštík.

Jako první zastávka na holení bude v krušnohorském areálu Klíny, kde pod vedením repre kouče Romana Daleckýho roste kicker a pevné překážky, aby se mohl odjet první závod. Trať bude obsahovat barel, jib platformu s bednou a lámačkou se závěrečnou platformou skoku se dvěma odrazy s tablem 5 a 8 metrů.

Systém závodu:
Do závod se může přihlásit jakýkoliv freeski jezdec bez ohledu na kvalitu ježdění v kategorích ženy, muži, junioři 15-19 let, děti do 15-ti let, čímž chceme dosáhnout co největšího počtu účastníků, což odpovídá myšlence "from riders for riders" (od jezdců pro jezdce). V každém závodu série získájí nejlepší krom cen také body do celkového pořadí a na jarním slavnostním večeru v Praze oceníme celkové vítěze tour, kteří se mohou těšit na atraktivní finanční ohodnocení a věcné ceny jako například lyže od Armady nebo voucher na chystaný freeski camp ve Varsu.

Vlivem souběžně konaného MČR v BigAir snowboarding je první závod rozdělen do dvou dnů. Na páteční trénink bude navazovat závod až v neděli. (v sobotu jedou snb).


Harmonogram:

Pátek 21.2.2014:
9:00 - 12:00 - Registrace
9:00 - 16:00 - Trénink

Neděle 23.2.2014:
08:00 - 10:00 - Registrace + Trénink
10:00 - Riders Meeting
10:30 - 13:00 Kvalifikace (2 jízdy, lepší se počítá), 6 do finále
14:00 – 16:00 – Finále ( 2 jizdy, lepší se počítá)
17:00 – vyhlášení vítězů

Kategorie:
ženy
0-15 let děti
15- 19 let – junioři
19+ dospělí

Startovné: 100 Kč, v ceně není permice.

Systém tvorby žebříčku ČP a soutěžní řád ke stažení ZDE.

Celkoví vítězové českého poháru budou oceněni zajímavými věcnými cenami a prizemoney. Přihlášku na Klíny si stahujte ZDE, vyplňte a pošlete prosím zpět na email milis@freeride.cz. Na místo sebou doneste ještě vytištěnou a podepsanou přihlášku, urychlíme tím registrační proces. To platí hlavně pro všechny jezdce pod 18 let, kteří musí mít vytištěnou přihlášku s podpisem rodičů, jinak se závodu nemohou účastnit. Závod je na vlastní nebezpečí. Nezapomeňte svou účast potvrdit i na facebooku ZDE.

Stránky areálu Klíny: www.kliny.cz/zima

Dále budou mít možnost zařadit se do reprezentačního B družstva. Těšíme se na vás na Klínech!

Na závěr se sluší poděkovat partnerům, bez kterých by to nešlo: Svaz lyžařů ČR, GoPro, snowpanic.cz, Armada czech a Meatfly!