Ve všech střediscích Zillertal Areny se po celé léto konají speciální dětské programy, což znamená, že děti i dospívající si mohou vyzkoušet různé druhy aktivit a přitom zažít nejedno dobrodružství v přírodě. Nejmenší se mohou zabavit s roztomilými maskoty FUNty.

Aréna rodinné turistiky

Co může být krásnějšího než poznávat jedinečné horské scenérie Zillertalu a Pinzgau na pěší túře? Stačí si zabalit batoh se svačinkou, obout turistické boty a nechat se zlákat některou ze 400 km turistických stezek. V Areně se můžete vydat například do jednoho z pěti bočních údolí Gerlosu, které jsou vhodné i pro děti každého věku a kde vás čekají hlavně procházky po malebných loukách. Také přímo na území národního parku Hohe Tauern nebo v oblasti Rosenalm nad městečkem Zellu je spousta příležitostí poznávat přírodu i místní obyvatele.

Arena Coaster: čistý adrenalin

Arena Coaster, první alpská horská dráha v Zillertalu je další rodinnou atrakcí, která může obohatit váš pobyt. Dráha dlouhá 1 500 m je ozvláštěná dvěma 360° zatáčkami, četnými skoky i vlnami. Zábava z divoké jízdy přímo u údolní stanice lanovky Rosenalmbahn v obci Zell am Ziller. Hned vedle je velké dětské hřiště s trampolínou a novým Bagjumpem – velkým vzduchovým polštářem, do kterého si můžete skočit a rozproudit tak svůj adrenalin.


Arena Skyliner: nic pro slabé nervy

Lanová atrakce na Gerlossteinwandu je pro odvážnější povahy. Skyliner je vyšším stupněm „lanovky“ Flying Fox , který nabízí návštěvníkům Zillertal Areny bezkonkurenční pohled z ptačí perspektivy a samozřejmě notnou dávku adrenalinu. Skyliner se rozkládá na 4 úsecích s délkou až 738 metrů, na nichž dosáhnete maximální rychlosti až 50 km/h. Na dobrodružný sjezd se může vydat každý s hmotností alespoň 40 kilogramů. Stezka Skyliner trvá asi 1,5 hodiny za doprovodu dvou průvodců.


Jodlovací stezka Königsleiten

V Königsleitenu čeká malé i velké milovníky tradic jódlovací stezka, kde si na několika zastávkách můžete ověřit, že jódlovat může opravdu každý. Stezka začíná u horní stanice lanovky Dorfbahn Königsleiten, kde se nachází i první zastávka. Jodelweg vede po široké štěrkové cestě zpět do dolů do údolí. Samozřejmě se můžete vydat i opačným směrem a po cestě je možné putovat i s kočárkem.

Více informací:

www.zillertalarena.com