Především pro skokany a také pro sdruženáře se díky memorandu stane Sportovní areál na Ještědu tréninkovým centrem číslo jedna v České republice. Dohoda mezi Svazem lyžařů, areálem a městem Liberec má totiž za cíl maximální podporu závodní a tréninkové činnosti ve skokanském areálu na Ještědu a v běžeckém areálu RASAV ve Vesci. Členové lyžařského svazu budou moci areály využívat k tréninku několikrát týdně v daných časech, k pořádání tuzemských závodů a ideálně i těch mezinárodních a světových.

“Budeme pořádat kempy a tréninky a ve sto procentech využívat termínů, které memorandum obsahuje. Tím pádem dojde k celospolečenskému zhodnocení investice do areálů v Liberci, protože my opravdu pojmeme Liberec ve spolupráci s Duklou jako centrum zabezpečení skokanského sportu jak pro nás, tak pro severskou kombinaci,” řekl Rostislav Jozífek, sportovní ředitel skokanského úseku Svazu lyžařů. SLČR se v rámci této spolupráce zavazuje finančně podpořit přípravu obou areálů na zimní i letní období formou paušální platby. Dále bude sportovní zařízení propagovat doma i ve světě a diplomatickou činností se pro ně vynasnaží získávat pořadatelství prestižních závodů. “Očekáváme rozvoj tréninkové činnosti a pořádání vrcholných závodů na sportovištích po mistrovství světa a propagaci areálu vůči sportovní veřejnosti,” uvedl Jan Svatoš, ředitel Sportovního areálu Ještěd, pod který spadají i běžecké tratě ve Vesci.

Světový pohár by se mohl do Liberce vrátit už v příští sezóně. Začátkem února 2015 by ještědský a vesecký areál měly přivítat skokany na lyžích a sdruženáře. Definitivní termín bude stvrzen začátkem června na kongresu v Barceloně.