Samé dobré zprávy přichází do Česka z 49. Kongresu Mezinárodní lyžařské federace, který v tomto týdnu hostí španělská Barcelona. Roman Kumpošt byl i na příští dva roky zvolen členem předsednictva. Českým lyžařům a snowboardistům bylo v Barceloně navíc schváleno pořadatelství třech Světových pohárů. První viceprezident výkonného výboru SLČR Roman Kumpošt působí v předsednictvu FIS už od roku 2010 a ani v následujícím dvouletém období se na tom nic nezmění. „To je pro Svaz lyžařů vynikající zpráva. Roman bude hájit zájmy nejen České republiky, ale všech malých zemí, které ho také volily,“ řekl generální sekretář SLČR Jakub Čeřovský. Český lyžařský svaz se tak bude i nadále podílet na důležitých rozhodnutích FIS. „V prvé řadě to našemu svazu dává určitou politickou sílu. Vidíme do všech financí a víme, kde jsou teoreticky zdroje, o které bychom si mohli říct. Také můžeme zasáhnout do složení komisí, kde chceme mít samozřejmě své lidi. Ta síla tedy není v tom, že máme člena v předsednictvu, ale v tom, že tato osoba může s ostatními členy předsednictva projednávat složení komisí jednotlivých disciplín,“ vysvětlil Kumpošt. „Když pák máme třeba v pěti důležitých komisích své lidi, dává nám to sílu ve vyjednávání, změnách pravidel, ovlivňování závodních kalendářů a samozřejmě i vliv na nasazování technických delegatů na velké soutěže. Tedy všechno to politikum, které ve výsledku pomáhá nejvíc právě sportovcům.“ Vedle nového složení předsednictva byl v Barceloně na další čtyři roky zvolen i staronový prezident FIS Gian Franco Kasper, jehož práce a oddanost Mezinárodní lyžařské federaci byly delegáty v Barceloně oceněny potleskem ve stoje.

V příští sezóně zavítají do Česka hned tři lyžařské a snowboardové Světové poháry

Dalším úspěchem, který může česká delegace v Barceloně slavit, je schválení pořadatelství třech podniků Světového poháru. 7. 8. února 2015 se do Liberce vrátí seriál Světového poháru skokanů na lyžích a sdruženářů, Špindlerův Mlýn zase v termínu 13. 14. března přivítá Světový pohár ve snowboardovém slopestylu. Světový pohár v běhu na lyžích, který mohlo od ruského Rybinsku převzít Nové Město na Moravě, se naopak do Čech nepřestěhuje. Ruští pořadatelé si běžecký podnik nakonec ponechají.

Na barcelonském kongresu bylo rozhodnuto i o pořadatelích světových šampionátů v roce 2019. Lety na lyžích bude hostit německý Oberstdorf, akrobatické lyžování americké Park City, sdruženáře přivítá rakouský Seefeld a alpské lyžaře švédské Aare.

Na týdenní kongres do Barcelony zavítali delegáti z celého světa, Svaz lyžařů ČR mohl díky své velikosti poslat do Španělska jejich maximální počet, tedy tři. Kromě Romana Kumpošta se kongresu účastní také prezident SLČR Lukáš Sobotka a generální sekretář Jakub Čeřovský.