Resort Saalbach Hinterglemm zahrnuje 4 vrcholy, které vám dohromady nabídnou 400 km cest a trailů. Můžete vybírat mezi těžkou X-Line, středně těžkou Z-Line a Freeride tratěmi, nebo lehkou B-Line a Milka Line. Nejpohodlnější cestou, jak zdolávat nástrahy místního bikeparku, je zapůjčení sjezdového kola přímo u nástupní stanice. Počítejte však s neskromnou přirážkou – downhillové kolo vás na den vyjde na 79 eur, enduro pak na 39 eur. To, že se dá bikepark zvládnout na enduro kolech, jsme na vlastní kůži otestovali. Na tratě jsme se vydali s dámským endurovým speciálem Giant Intrigue a Giant Trance. Oba biky mají rozměry kol 27,5 palců, takže se nerovnosti překonávaly prakticky samy.Nás nejvíce zaujala trať s názvem X-Line, která svou délkou 6,8 km patří mezi nejdelší bikeparkové singletraily v Evropě. Horní polovina této trati se skládá z hravých klopenek a má spíše charakter trailu označovaného jako flow. Nehrajete-li o čas, doporučujeme v těchto místech občasnou zastávku – výhledy stojí za to a ruce i nohy vám určitě poděkují ;-) Prostřední část vás pak zavede do lesa, kde už se srdíčko může rozbušit i zkušenějšímu bikerovi – kombinace kořenů, kamení, ostrých zatáček a občas poměrně strmému sklonu podtrhuje fakt, že se nejedná o trať pro začátečníky. Ve spodní části trati se pak můžete rozhodnout mezi pohodlným dojezdem k lanovce, technickou pasáží mezi kořeny nebo lávkovými dropy.Výše popsaná trať je určená spíše technicky zdatným „bikovým fajnšmekrům“. Začátečníci a mírně pokročilí mohou svůj um trénovat na lehkém trailu s názvem Milka Line, nicméně navzdory infantilnímu jménu jím nepohrdnou ani pokročilejší. Milka Line měří 2,9 km a najdete na ní především otevřené klopenky, malé vlny a jednoduché skoky, které samozřejmě méně odvážní mohou přejíždět. Milka začíná od mezistanice lanovky Kohlmais a je po celé délce velmi dobře značená.Co se týká zázemí bikeparku, čekejte alpský standard. Samozřejmostí jsou dva cykloservisy, toalety, automaty na kávu a wi-fi zdarma.

Na závěr dne doporučujeme vyjet lanovkou Kohlmais až na samý vrchol, kde si v pohádkovém kiosku můžete v automatu zakoupit občerstvení a kochat se výhledem na monumentálnost okolních Alp. Máte-li s sebou ratolesti, zabavíte je zatím v pohádkovém parčíku plném prolézaček.Odpočívat můžete i při procházce malebným městečkem Saalbach nebo koupačkou v nedalekém a notoricky známém Zell am See. Voda je skvělá i po západu slunce ;)


Co se týče rozpočtu do bikeparku, tak 4hodinová permanentka vás vyjde na 28,50 euro, celodenní pak na 34,50. V nabídce je dále permice dvou-, tří- a čtyřdenní. Kromě 4hodinové permanentky platí všechny ostatní na všech 5 letních lanovkách – Reiterkogelbahn, Kohlmaisgipfelbahn, Zwölferkogelbahn, Schattberg X-press a Asitzbahn. Platit se dá samozřejmě i kartou, ale připravte si 2 eura hotově na zálohu k permanentce.

Pokud náhodou nevíte, co dělat o víkendu 25.-27.7., můžete v rámci dobročinné akce pro postižené děti Lake of Charity navštívit řadu atrakcí, jako například vodní rampu pro bikery i lyžaře, testování wakeboardů, živé koncerty, tombolu a mnoho dalšího.