Centrum zábavy se nachází v městečku Zell am Ziller u nástupní stanice lanovky Rosenalmbahn. Tou se hned na úvod vydáváme vzhůru na průzkum zmíněného singletracku zvaného Wiesenalm. Lístek zakoupený na bikování po singletracku platí pouze do mezistanice, odkud se pak vine až 5,2 km trailu, kterým nepohrdnou ani ostřílení jezdci z bikeparků. Singletrack nabízí kombinaci všeho, co bikery baví – vlny, skoky, lesní pasáže s kořenovými klopenkami, dřevěnou lávku nebo kamenité sešupy. Trať střední obtížnosti zvládnou ale i začátečníci - jak si to na tomto singlíku uděláte, takové to máte! Nás po trati vezla naše endurová kola, pro která je tento typ singlu jak šitý na míru. Dámský speciál Giant Intrigu a pánský Giant Trance s rozměry kol 27,5 palců se s tratí popasovala možná lépe než my sami. Zřejmě by se zde dalo ale i klidně použít klasické XC kolo, ale to by zdaleka nebyl takový komfort a zábava jako s kolem endurovým.Pokud se necítíte na celodenní ježdění po singletracku, můžete si zakoupit i jednotlivé jízdné. Jedna jízda lanovkou do mezistanice stojí 7,70 euro, přičemž děti (roč. 1999-2003) mají jízdenku za 3,90. Děti do 10 let mají lanovku zdarma. Celodenní permanentka platná opět do mezistanice stojí dospělé 26,40 euro a děti 13,20 euro.

Když už máte kola dost, ale rychlou jízdu byste si ještě přece jen rádi užili, zkuste místní bobovou dráhu. Ta je dlouhá 1 450 m a o lehký adrenalin se tu postarají vlny, prudké zatáčky nebo skoky. Zcela jiný druh adrenalinu je však volný pád zvaný Bagjump. Za 1,50 eur si vyběhnete po schodech na železnou konstrukci, ze které skočíte přímo do nafukovací plachty. Musíme přiznat, že se nám nahoře srdíčko trochu rozbušilo.Ani ti nejmenší však v Zillertal Areně nepřijdou zkrátka. Celé zázemí u pokladen je vybudované podle jejich gusta – trampolínové pole, obří žlutý slon, houpačky, skluzavka a řada překážek a prolézaček. Na trampolínách je potřeba zaplatit vstup 1 euro na 6 minut, ostatní atrakce jsou pro děti zdarma. A ani my jsme se v tomto parku neztratili!


Zázemí u této lanovky nepatří mezi nejmenší, jeho součástí je kromě pokladen a toalet také obchod Intersport, kde si můžete zapůjčit kolo, nebo restaurace na terásce. Využít můžete také klasického aprés-ski baru, který vás osvěží i v létě.


Máte-li na návštěvu Zillertall Areny více než jeden den, nezapomeňte vyzkoušet také Arenu Skyliner. Jedná se o 4 dráhy v délkách od 169 až 738 metrů, na kterých se svezete kladkou rychlostí až 50 km/h. Pro ty nejodvážnější se pak nabízí paragliding nebo canyoning.