Top resort Krkonoš si spojujeme se zimou, vysokými cenami, nekončícími párty a okázalou prezentací značkových outfitů. Český Aspen se ale nesnaží nabídnout své služby jen celebritám. V letošním létě představil Špindlerův Mlýn hned několik nových projektů pro rodiny s dětmi i aktivní sportovce. Návštěvníkům se tak nabízí spousta outdoorových a sportovních aktivit, zábavních programů, a dokonce i gastronomických zážitků či regenerace po náročném dni.

Kdo zná Špindl v zimě, bude překvapen, jak jiná je letní atmosféra města. Všude poměrně klid, ulice křižují baťůžkáři, cyklisté, rodinky s dětmi či postarší lidé s trekingovými holemi. Jakoby nepatřičně zelené sjezdovky u jedoucích lanovek. Tam, kde se v zimě u dolní lanovky Svatého Petra postává se svařeným vínem, nyní pokrývá plochu červená antuka tenisových kurtů. Místo vyskládaných lyží a zapíchaných hůlek se zde o sebe opírají řady kol a koloběžek.

Hřiště z obřích písmen

Za zmínku stojí letošní nově postavená dětská hřiště na vrcholu Medvědína a na Pláni. Děti potěší nafukovací trampolíny, houpačky a další běžné i nevšední atrakce. U horní stanice lanovky na Medvědíně se také nachází první české letteringové hřiště, což znamená, že je postaveno z velkých trojrozměrných písmen. Děti tu naleznou různé prolézačky, skluzavky či malé lezecké stěny. Mezitím, co si děti hrají, mohou rodiče obsadit přilehlé restaurace s přímým výhledem jak na hřiště, tak na okolní hory.Novinkou jsou i naučné stezky, které vedou z obou vrcholů zpět do Špindlerova Mlýna. Při zakoupení lístku na lanovku u pokladny obdržíte tužku a mapku, do které si děti můžou zapisovat odpovědi na otázky a úkoly, které se nachází během cesty dolů. Za správně vyplněné odpovědi získají u dolní stanice lanovky odměnu. Z Medvědína vedou naučné stezky dvě - Medvědí cesta a Krakonošův příběh. Medvědí letos prošla celkovou rekonstrukcí a zcela nově vybudovaná stezka Krakonošův příběh je přístupná i kočárkům a vozíčkům. I ze Svatého Petra vedou dvě naučné stezky. Stezka stopaře byla také letos zrekonstruována a novou Mechovou pěšinku mohou opět absolvovat vozíčkáři i rodiny s kočárky. Při plnění úkolů se myslelo také na ty nejmenší. Pro děti, které neumějí číst a psát, se do archu tužkou obkreslují ikony vyskytující se na dřevěných zvířátkách u konkrétních stanovišť. Jednotlivé stezky mají různá témata, tudíž je možné každý den absolvovat jinou trasu a děti se nebudou nudit.

Velmi populární se stávají terénní horské tříkolky, kterými lze sjet po sjezdovkách v areálu Svatého Petra. Je zbytečné mít z tříkolek nějaké obavy, jelikož se snadno ovládají a mají velmi citlivé brzdy. Opatrnější jedinci si mohou celou cestu přibrzďovat a kochat se okolím, ti odvážnější zažijí i trochu adrenalinovou jízdu. Tříkolky je možné využít i jako zábavný způsob ukončení vašeho výletu, pokud konec trasy naplánujete na vrchol areálu. Poté už můžete pouze pohodlně sjet dolů do cílové stanice. Tříkolky lze zapůjčit u dolní i horní stanice lanovky Svatého Petra. Tato atrakce je přístupná dětem od čtrnácti let, pokud jsou mladší, mohou jet s rodiči na jedné tříkolce.Kromě tříkolek lze zapůjčit také terénní koloběžky a kola. Špindl Bike Park nabízí šest tratí ve Svatém Petru, které dokážou uspokojit amatéry i profesionální jezdce. Úplnou novinku představuje dřevěná dráha Pumptrack, která se nachází u dolní lanovky. Jedná se o kruhovou dráhu, ve které se místo šlapání popohání kolo pouze pohyby nahoru a dolů, tzv. pumpováním. Tato dráha a přilehlé Skills centrum je na vyzkoušení zdarma.

Pod Medvědínem se vine jedna z nejatraktivnějších bobových drah v Česku, po níž se můžete pustit rychlostí až 65 km/h.

Špindlerův Mlýn nabízí i aktivity, které byste v horském středisku úplně nečekali. Na Labské přehradě si můžete zapůjčit čtyřmístné lodičky.

Relax i s dětmi

Náročný den lze zakončit relaxací těla. V blízkosti Medvědína se nachází Harmony Club hotel, který nabízí řadu relaxačních procedur a péčí o tělo. Odpočinout si můžete v nově zrekonstruovaném wellness centru, o děti se mezitím zdarma postará přítomná animátorka v dětském koutku. Hotel disponuje bazénem a dvěma vířivkami s pěkným výhledem. Nachází se zde hezky koncipovaný saunový svět, který nabízí výběr z pěti různých saun. Podle vašich preferencí můžete zvolit eukalyptovou, finskou, tropickou, parní či bylinkovou saunu o nízké teplotě. Na zchlazení je k dispozici studený bazének, sprcha nebo možnost polít se vědrem se studenou vodou. Vše je osvětleno tlumenými světli a hraje uklidňující hudba. Dvě nádherné relaxační místnosti zážitek jenom umocní. Kdo není příznivcem sauny, v prostorách může využít tzv. Knajpův chodník. Střídavé přešlapování ve studené a horké vodě působí příznivě na krevní oběh a oblázky masírují chodidla. V hotelu naleznete i širokou nabídku masáží.