„Byl to jediný možný termín, kdy se všichni sejdou během sezóny v Čechách. Už v sobotu odjíždějí za dalšími závody světového a evropského poháru. Například Šárka Pančochová, naše nejúspěšnější česká snowboardistka současnosti, vyráží za oceán a v Čechách ji snad letos uvidíme na závodě EP na Klínovci v polovině února,“ uvedl ke společné akci Miroslav Schimmer, místopředseda úseku snowboardingu SLČR.

Rejdice
Nový obrázek
Celý den strávili reprezentanti v O2 Extra Parku za účasti televizních štábů a novinářů. Pro média to byla jedna z mála možností setkat se se známými jmény přímo v jejich prostředí. Sama Šárka Pančochová vyzkoušela tréninkovou novinku letošní sezóny – O2 Extra Bag – velkou nafukovací matraci pro nácvik nových skoků, která ztlumí veškeré ne zcela vydařené pokusy. „Myslím, že je to dobrá věc a pro začátečníky i ty, kteří si nejsou ještě moc jist,i je to skvělá příležitost,“ podotkla Šárka po několika skocích, které zkušebně předvedla přihlížejícím fotografům a novinářům.
Česká reprezentace se po MS v Koreji vrací zpět do kolotoče světového poháru.

Nový obrázek
Snowboardcrossaři již zítra 29.1.2009 odjíždějí na další závody EP. Nejdůležitějším termínem nadcházejících závodů SP je 12.-13. únor 2009, kdy si v kanadském Cypress  budou moci vyzkoušet olympijskou trať snowboardcrossu pro ZOH 2010. Na startovní listině by se měla objevit jména Novotný, Hejnik, Bakeš, Novák a Koukalová.
Freestylisty čeká v kanadském Cypress závod v olympijské U-rampě dne 14.2. Předtím ještě startují v italském středisku Bardonecchia v U-rampě. Jako poprvé v historii FIS se pojedou v rámci stejného místa i závody ve slope style. Za ČR startují Martin Černík a Jan Nečas.

Generálním partnerem reprezentace ČR ve snowboardingu je Telefónica O2 Czech Republic, a.s.