Nemusí mluvit, vynořivší se sexy fotky stačí (viz pod článkem). Promluví a ubohý reportér, následován statisíci čtenáři, jde z jejího okouzlujícně přirozeného projevu do kolen. Média si tuto čerstvou oběť měla rozebrat, ale jejich vojáčci první linie v Soči jen okouzleně civěli a blekotali. Evka rulez, we love you, baby. Kdo neslzí, není Čech.

Kombinace nadšení, touhy prosadit se, osobních obětí, vhodně zvolené discipliny. Crossy se zdají být tou správnou platformou. Atraktivní disciplina, stále ještě free, ale v rámci dané tratě. Nikoliv kdysi kreativní freestyle, dnes na desetinky rozhodčími přísně bodované boule a akrobatické skoky, nýbrž trať a jezdec. První, druhá, třetí, ty další koušou psi. Tvrdé, ale transparentní.

Je potěšující sledovat, jak se nenápadný inteligentní „tým Evka“ dokázal připravit. Od určité doby správně pracoval se scénářem „když vyhrajeme“. Pár věcí asi vzniklo spontánně – ovečka na prkně, vlci na helmě a především geniální „knírek“. Odlišit se v zaměnitelné komunitě je obtížné – a tohle se v této silně homogenní společnosti podařilo zvládnout naprosto jedinečně.

Zbývá jen doufat, že se zaslouženého miláčka národa ujmou přiměřeně slušní manažeři sportbyznysu (existuje vůbec takto formulovaný exemplář?) ve spolupráci s dosavadními kamarády, kteří ji dovedli až k olympijskému zlatu. Že ji bez velkých znásilnění povedou i s vydělanými miliony dál. Že se pořád ještě „free“ snowboarding i díky ní udrží.

Bude to mít děvče těžké.
Zlatá Eva Samková v rouše Evině