K základním kamenům zpracování patří vysoká preciznost ve spojení se sofistikovanými technologiemi, zdravá jednoduchost kolekce pak dává vývojářům možnost velké flexibility a rychlé reakce na trendy při vývoji nových kolekcí. Za mimořádnou kvalitou lyží Stöckli pak stojí i velmi úzká spolupráce s nejlepšími závodníky Světového poháru nebo se Švýcarským centrem pro výzkum lavin a sněhu v Davosu.

To, že jsou lyže u Stöckli důkladně zpracovány včetně posledního neviditelného detailu, ovlivňuje právě poptávka po naprosté dokonalosti. Mezi tradiční specifika konstrukce švýcarské značky patří zejména kvalitní skluznice s velmi nízkým koeficientem tření, odolné bočnice či použití kovových výztuh, které vedle estetické formují hodnotu zejména funkční. Všechny prototypy lyží jsou testovány poměrně rozsáhlým týmem závodníků, instruktorů lyžování, ale i běžných lyžařů, kteří se dále podílí na vývoji tak, aby ze švýcarské továrny vycházely dokonalé lyže přesně vyhovující potřebám těch kterých zákazníků-lyžařů.

Viktoria Rebensburg letos na Stöckli

Přestože je Stöckli ve Světovém poháru spíše méně zastoupenou značkou, patří k těm nejúspěšnějším – což jen potvrzuje správnou volbu technologií a kvalitní vývoj. Zejména poslední sezony Světového poháru potvrdily, že Stöckli jdou správnou cestou, a ačkoli nemají tak velký vývojářský tým jako jiné velké značky, dokážou připravit pro své týmové jezdce ten nejlepší materiál. To potvrdily v první řadě výsledky Tiny Maze, která se na lyžích Stöckli stala vítězkou Mistrovství světa, celkového hodnocení Světového poháru a dokázala vyhrát i 2 zlaté olympijské medaile. Držitelkou zlaté olympijské medaile je i Viktoria Rebensburg, ta se stala novou posilou stáje pro sezonu 2014/15, stejně jako výborný americký sjezdař Tim Jitloff, který už se na poli Světového poháru pohybuje hezkou řádku let. Hvězdnou čtyřku pak doplňuje slovinská slalomářka Marusa Ferk, v týmovém áčku jsou dále Švýcaři Nadja Inglin-Kamer a Nils Mani a další slovinští závodníci, Bostjan Kline, Cater Martin, Rok Perko a Andrej Sporn.

Lyže pro 2014/15

Kolekce Stöckli je velmi přehledná a přívětivě jednoduchá, což můžeme dnes považovat i za určitou konkurenční výhodu. V pěti kategoriích si vyberou vyznavač závodních a sportovních lyží, freerideři i nároční rekreační lyžaři. Na co se z kolekce zaměřit nejvíce?


Řada Laser

Stará, a přesto nová. Tradiční a velmi úspěšná řada sportovně zaměřených lyží byla pro letošní sezonu přepracována a za použití technologií určených pro závody Světového poháru oslovuje všechny milovníky rychlých oblouků a sportovního lyžování.

Laser SX Fis – nejvýkonnější obřačky
Lyže s opravdovými FIS parametry v běžné nabídce nenajdeme, ostatně vzhledem k jejich účelu to ani není chtěné. Nejlepším a nejrychlejším lyžařům zcela bohatě postačí nové Laser SX Fis, které jsou používány i pro závody Světového poháru ve skicrossu.Laser SX
Věrná kopie lyží Laser SX FIS, v délkách 154 – 162 – 170 – 178 a se sympatickými poloměry 12 až 17 metrů. Kromě technologie S.S.T. používá také C.P.O. (Carbon Performance Optimizer), karbonové výztuhy značně vylepšují torzní tuhost, navíc tlumí vibrace, ale přitom lyžím ponechávají jejich přirozený průhyb.Laser CX
Velmi přátelské a točivé lyže s geometrií určenou pro slalom jsou vhodným modelem pro sportovní lyžaře, kteří mají rádi kratší oblouky a rychlé přehranění.Laser AX
Typický univerzální allmountain, který se projeví na tvrdé pistě i v rozježděném sněhu. S šířkou 78 mm pod botou a s poloměry od 12,9 do 17,5 metru je perfektní volbou pro hledače vysoce sportovní univerzálky.
Řada Spirit

Řada Spirit patří mezi stálice švýcarské značky a je synonymem komfortu a elegance. Lyže Spirit jsou určeny pro všechny, kteří mají rádi sportovní tempo, ale i kousek neotřelého a exkluzivního designu.

Spirit Globe
Jak už napovídá název, model Globe je jakýmsi průvodcem nebo cestovatelem, v tomto případě po všech sněhových podmínkách. Ideální allmountain pro všechny, kteří se rádi svezou rychle, ale občas chtějí i zvolnit. Technologie Soft Rocker usnadní zatáčení i pohyb v rozježděném terénu nebo prachovém sněhu.Spirit Motion
Řada Spirit neopomíná ani ženy. Model Motion vybavený technologií Softflex pro snadnější průhyb lyží a útlým středem 66 mm zajistí mimořádně snadné zatáčení a umožní široké spektrum poloměrů oblouků.
Řada Stormrider

Řadu lyží Stormider určených zejména pro freeride, ale i skitouring netřeba představovat. Patří už mezi klasiku kolekce Stöckli. Mezi zajímavosti rozhodně patří, že špičky i paty všech Stormiderů jsou do finální podoby ručně zpracovávány. Jak říká jeden ze zaměstnanců Stöckli, „jsem hrdý na to, že to umím lépe než stroj.“

Stormrider 88
Typický kříženec freeridových a sjezdovkových lyží s R od 16,6 do 21,2 metrů. Kromě sendvičové konstrukce zde najdeme Powder Rocker, ale zejména velmi lehké jádro Light Core/Super Light Core. Stormrider Motion je pak ještě více odlehčená a zeštíhlená varianta s šířkou 84 až 86 mm pod botou.