Většinu vizí nastiňovaných v médiích pominu, na ně jsme už u nových pánů tohoto resortu zvyklí. Při jejich vysoké úmrtnosti se stejně máloco uskuteční, včetně oné politické strany sportovců pod jedním z předchůdců. Nevzrušeně přejdu dokonce i evergreen – „halu pro Sáblíkovou“, není to nakonec naše parketa.

V rámci samkománie se ale pan ministr nechal slyšet, že „areál na snowboardcross by neměl být problém“. Což o to, postavit umíme plno věcí. Zaujala mě ale zejména představa o jeho využití. V médiích prohlásil: „A samozřejmě stejně jako v zahraničí, reprezentanti si tam odtrénují, lidi budou mít možnost se na ně podívat – a potom si ten areál vyzkoušet sami.“

Jistě, pane ministře, to bude ono. Postavíme trať pro šampionku, jejíž výkonnost je podle trenéra „na hony vzdálená možnostem zbytku světa“, a necháme na ní jezdit veřejnost. Střediska za drahé peníze obalují kdejakou překážku matracemi, jsou pod tlakem, aby instalovala sítě. Dělají vše možné pro to, aby v jejich areálech bylo co nejbezpečněji – a Sportareál Harrachov by nyní měl provozovat něco takového?

Ne že bych sportovcům tu permanentní crossovou trať nepřál. Když se někam rozumně vejde a když na zřízení, údržbu, úpravu a další náklady budou peníze, určitě ano.

Ale trochu soudnosti by ministr, jakkoli laik a v čerstvě poolympijské euforii, mít měl. V Kitzbühelu by taky mohli mít bezva tahák, kdyby hned po Hahnenkammu pouštěli turisty na Streif – ale mají rozum.