Akci doprovázela ohromná reklamní kampaň, která slibovala kvalitní poježdění před branami Sazka arény, což zlákalo určitě hodně lidí. S velkým potěšením musím říct, že reklamy z pohledu snowparku určitě nelhaly. Už z velké dálky jste mohli zahlédnout obrovské monstrum ukované ve věži Mordor, které sloužilo pro freestylové nadšence a fanatiky. Nájezdová rampa pokryta bílou vrstvou sněhu asi na pohled potěšila každého. Park vypadal následovně: pro stoupání na vrchol stavby se vám naskytla možnost vychutnat si jízdu po street railu, který měl odhaduji 6m, dále potom ve spodní části byla duha, lámaná bedna, zub bedna a picknic table (poslední den i Vehicle lámačka přes auto). Tak myslím, že vcelku solidně „jibersky“ nabitá Praha.

Nový obrázek
Snowmania Public snowpark, foto Josef Štěpán 
Ale abych byl trochu konkrétnější k tomu, co tam bylo k vidění za hodnosti a za hodnoty. Na akci proběhlo několik exhibicí a contestů, které byly, jak název napovídá, volně přístupné široké veřejnosti a myslím, že se jezdci vůbec nemusí stydět, protože se bylo na co koukat. Jelikož já sám jsem zástupce freeski komunity, tak nabídnu to nej, co zde bylo k vidění:

Nový obrázek 
Terka Pašťálková, foto Josef Štěpán 
Terka Pašťálková (Armada, Roxy), jakožto jediná freeski holka zdolávala překážky, jako by se nechumelilo a myslím, že do kapsy strčila i několik kluků.

Maty Vránek (Choc, Vehicle), ohromný styl doplněný technickými finesami v podobě switch upů, 270on 270out.

Jan Balcar, asi největší blázen na akci, nestačili mu raily, tak si na jejich náskoku otočil i třeba backflip spolu se Štivákem, nebo lincolna, ale na railech také nezahálel FS switch up na speed railu a podobné věci byly k vidění v jeho podobě.

Josef Kalenský (Salomon), přijel, viděl, zabíjel. Vzal si na paškál speed rail a dal na něm, co jen šlo. 270on 270 out, BS FS switch upy, pokus o pretzel out a podobné.

Jirka Volák (Rossignol, Vehicle), 270 na speed rail, unnatural switch up a jiné. Myslím, že se velice činil a lidé se také díky němu bavili.

Roman Dalecký (Movement international, Vehicle), po vysilující jízdě z Dachsteinu si přijel spravit chuť na české tyčky a jak je jeho dobrým zvykem dával nehorázně.

Lukáš Pospíchal (Armada, 686), 270 on 450 out na picnic tablu, nose grind na streetu a trochu ošulený 360 switch up na lámané bedně, tak snad jsem také neudělal ostudu.

Nový obrázek 
Špalek chycenej Nose Grind, foto Josef Štěpán
Akce se vedla v pohodovém duchu mezi pohodovými lidmi a myslím, že se velice vydařila. Všemu vděčíme také partě z Jablonce, kteří to zprostředkovali a moc se těšíme, co si na nás přichystají příště!!!

Fotogalerie z Public snowparku by Josef Štěpán zde
Fotogalerie z Public snowparku by Luboš Sušila zde