Itálie zaznamenala nejvíce nového sněhu během uplynulých sedmi dnů v lyžařském areálu Monterosa ve Val d'Aosta, odkud hlásí přírůstek až 1,5 m.
Gressoney-La-Trinité, jedno z lyžařských středisek v oblasti, oznámilo 140 cm.
Italská střediska se chlubí i největším celkovým množstvím sněhu v Evropě- Sella Nevea má až 590 cm a ledovec Presena nad Passo Tonale až 500 cm, přičemž bude otevřen v květnu a pravděpodobně i v červnu.

Gressoney-La-Trinité
pořád sněží!
Francouzská střediska hlásila během minulého týdne 30-60 cm nového sněhu v Les 2 Alpes, La Grave, Praloup a Isole 2000.
Cauterets v Pyrenejích má největší celkové množství sněhu (480 cm), v Alpách je to Argentière a Chamonix se 370 cm.
Chamonix a Tignes jsou zůstanou do 10. května, Val d'Isere, La Grave a Val Thorens do 3. května.

La Grave
pořád sněží!
Ve Švýcarsku získala střediska Andermatt, Saas-Fee a Zermatt po 30 cm nového sněhu za poslední týden. Tato tři střediska mají i nejvíce sněhu v zemi se 400-470cm na horních stanicích.

Saas-Fee
pořád sněží!
Sněžení bylo zaznamenáno i v Rakousku, např. v Söldenu přibylo 10 cm čerstvého sněhu na jeho ledovcích. Dachstein s Mölltalem si stále drží nejvíce sněhu s více než čtyřmi metry.

Sölden
pořád sněží!
V Andoře v Grand Valire, kde ve středu přibylo 6 cm sněhu, potrvá sezóna až do 3. května.

V nejjižnějším resortu Evropy, ve španělské Sierra Nevadě, napadlo v neděli dalších 30 cm sněhu. Šest lyžařských oblastí nyní prodloužilo svou sezonu do konce května.

Sierra Nevada
pořád sněží!
Ve Skandinávii se právě nyní očekává nejlepší čas letošní sezóny. Několik centimetrů nového sněhu navíc poprášilo např. norská střediska Beitostolen a Hemsedal nebo švédské Aare.

Beitostolen
pořád sněží!
V americkém Coloradu ve středisku Loveland, které je stále otevřené, měli jedeno z nejvydatnějších sněžení se 60cm nového sněhu. V Kalifornii opět nabízí nejdelší lyžařskou sezónu Lake Tahoe, které hodlá zůstat otevřené až do 10. května.

 Loveland
pořád sněží!
V Kanadě na západním pobřeží jsou stále otevřená čtyři střediska: Jasper, Lake Louise, Sunshine a Whistler, která pojedou až do května. Všechna měla v posledních dnech nadílku čerstvého sněhu a navíc nízké teploty, které pomáhají udržovat dobrou kvalitu sněhu.
Na východním pobřeží jsou otevřená střediska Killington ve Vermontu a Mont Sainte Anne v Quebecku.

Jasper
pořád sněží!
Ačkoli květen je za dveřmi, předpověď předpovídá pro západ Severní Ameriky a pro Alpy další čerstvý sníh.

Další info na www.skiinfo.com.