Na čenkovické i červenovodské straně Bukové hory přibyl k hromadám technického sněhu i poprašek přírodního sněhu a postupně se začíná s rozhrnováním sněhu po ploše sjezdovek.

Více foto najdete na webu Skiparku!


Letos posílený zasněžovací systém ve Špindlerově Mlýně začal pokrývat sjezdovky technickým sněhem od 27. listopadu. Nejvyšší účinnost má zasněžování při teplotách -5 °C a nižších, kdy se mohou spustit všechny okruhy trysek jednotlivých děl. Při vyšších teplotách jedou děla zjednodušeně řečeno "na půl plynu".


Horní Mísečky 27. 11. 2014


V sobotu 22. listopadu v noci se rozjela první sněžná děla ve skiareálu Kvilda na Prachaticku. V noci na neděli se pak spustila kanonáda i na Černé hoře v Krkonoších.

Kvilda je jako mrazová kotlina proslulá svými nízkými teplotami, podle ČMHÚ mohly teploty klesnout až na minus 8,8 stupňů.

"V zasněžování budeme pokračovat podle počasí, v noci na neděli zřejmě určitě, a vleky spustíme hned, jak to bude možné," uvedl provozovatel Richard Jirouš.

Na Černé hoře v Krkonoších pustili prvních pět děl v noci na neděli na horním úseku sjezdovky Anděl, která každoročně patří mezi nejčasněji sjízdné tratě v Česku. Zbývajících 165 zasněžovacích zařízení ve SkiResortu Černá hora - Pec zatím musí čekat na příznivější povětrnostní podmínky.

Jen houšť!