Na Hohenbogenu sice v létě carvingový oblouk nevykrojíte, zato si můžete na lyžích skočit – ne však do vody jako při exhibiční akrobacii, ale do prázdna, a to na největším „můstku“ v Německu. Z rozjezdové rampy na vrcholu se vznesete asi pět metrů nad zem a plachtíte nebo vlajete (podle svého umění a cti) zhruba 150 m, než se zastavíte v cíli. Oproti závodním skokanům však máte jednu začátečnickou výhodu – po celou dobu jste jištěni karabinou na pojezdovém laně. Jeden let vás vyjde na 15 euro a do postroje budete vpraveni sympatickou slečnou. O hladké přistání na dřevěné plošině je také postaráno, i když se budete bezvládně řítit proti ní. Hodí se, pokud máte ve své postavě 90 a více kilo, protože rychlost „letu“ je pak adrenalinovější – rádi vám za tímto účelem zapůjčí i obtěžkaný batoh. Bát se nemusíte, atrakce je velmi oblíbená většími dětmi (od 14 let).

Odrazová rampa Dvacetivteřinový pobyt ve vzduchu
Po odrazu následuje asi dvacetivteřinový let.  

Cestu vzhůru na 1 050 m vysoký vrchol můžete vyšlapat anebo vyjet lanovkou (5 euro), cesta dolů širokými lesními průseky je vcelku příjemnou procházkou. V dolní partii svahu můžete ještě nasednout na bobovou dráhu (2,2 euro), vlnící se v 16 serpentinách pod trasou lanovky v délce 750 m.

 Bobová dráha

Kromě dvousedačky v létě funguje i kratší vlek v údolí, který dopravuje bezmotorové tří- a čtyřkolky na start jejich prašného a klikatého sjezdu (2,5 euro).

 Terénní tříkolka

Pro nejmenší je dole – vedle hospůdky s venkovní terasou – malý park se dvěma sofistikovanějšími klouzačkami a lanovou houpačkou.

Hohenbogen je velmi výrazný hřeben za česko-německou hranicí ve Svaté Kateřině, přístupný je z městečka Neukirchen bei Hl. Blut a od parkoviště na jeho severovýchodním úpatí dvousedačkou lanovkou.

(Nejzajímavější jsou ale přeci jen zdejší lyžařské terény, o nichž budeme referovat v jednom z vydání SNOW 2007/08. Chybět samozřejmě nebude ani skipas zdarma!)

Více info a provozní doba: www.hohenbogen.de