Letošní léto pro mě bylo zvláštní – bylo po Olympiádě a já měl čerstvých 40. Vážně jsem řešil, jestli budu pokračovat v závodění na nejvyšší úrovni, nebo řeknu „stačilo“.

Lyžování vyhrálo a já volil pokračování. V létě a na podzim jsem trénoval s dalšími Red Bull sportovci Fanny Smith a Filipem Flisarem. Trénink byl velmi pestrý a často jsme mezi lyžování vkládali další aktivity, které trénink oživily.

Jednou jsme wake surfovali na ženevském jezeře, další den jsme absolvovali výstup po zabezpečené horské cestě (via ferrata), jiný den po tréninku na lyžích následoval výstup na 4 027 metrů vysoký Allalin.

Další týden těsně před zimou jsme strávili na ledovci v Pitztalu, kde jedno ráno jsme odjeli autem do Söldenu a na půjčených lyžích jsme postupně sjeli, vyšlapali a zase sjeli dva kopce a pláně, které od sebe dělí obě střediska.

Pro mě to nebylo jen zpestření, bylo to i připomenutí, že už v dubnu odlétáme s Evou Samkovou, Ondrou Bankem a Robinem Kaletou na jedno z nejlepších freeridových mist na světě - do Kanady, konkrétně do CMH Gothics lodge.

Už uplynuly čtyři roky od našeho společného dobrodružství na Aljašce a je nejvyšší čas zažít další podobné.

Máme v plánu užít si zdejších podmínek, natočit něco z cesty a k tomu se podělit o tyto zážitky s lidmi, kteří se rozhodnou přijmout tuto výzvu.

Přes den budeme jezdit a sdílet radost ze sjezdů s ostatními a v podvečerním světle odletíme natočit vždy několik záběrů.

Pokud by vás tenhle výlet zajímal, mrkněte pro více informací na

http://www.freeridecamps.cz/#…

Kanada je pověstná lyžováním v lese. Každoročně tady spadne takové množství sněhu, že nepozorným lyžařům hrozí nebezpečí pádu do tzv. Tree Well, stromové studny - těsného okolí stromů, kudy lze propadnout až ke kořenům. Záchranná akce zpravidla vypadá dost komicky. Pokud ale takovému lyžaři nepomůže kamarád, nikoli výjimečně končí pád do tree well tragicky.


Největší rozdíl mezi lyžováním s v prašanu v okolí středisek a heliskiingem je právě vrtulník. Ten vás dostane ve zlomku času z bodu A do bodu B, a díky tomu se můžete prostorově přizpůsobovat pohybu mraků a mít pořád prašan. Taky ten pohled z ptačí perspektivy na svahy, které budete sjíždět, je neopakovatelný zážitek.


Je mnoho způsobů jak trávit luxusní apres ski. V Gothics lodge, kam se v dubnu 2015 chystá Eva Samková, Tomáš Kraus, Ondra Bank a Robin Kaleta se snaží přes veškerý luxus vytvořit klientům zajímavým programem maximálně přátelskou atmosféru. Pojeďte tenhle neopakovatelný zážitek vychutnat s nimi. Více info na www.freeridecamps.cz


Široké prašanové pláně. I tak vypadá heliskiing v horách v okolí Gothics lodge. Když ale přijdou mraky, je vždycky možnost, jezdit v nižších partiích v lesích, kde je viditelnost lepší. Gothics totiž nabízejí směs všech možných terénů, které uspokojí lyžaře nebo snowboardisty jakýchkoli kvalit. Díky tomu, že celou Gothics lodge naplní 8.-14. dubna jen česká skupina, rozdělí se klienti během prvního dne do skupin podle výkonnosti, a nikdo tak nebude při lyžování omezován nebo naopak někam tlačen.


Face shot neboli prašan ve tváři – jeden z mnoha důvodů, proč je jízda v hlubokém sněhu takovou drogou. CMH, jedna z největších a nejstarších heli společností na světě, tyhle zážitky lyžařům a prknařům z celého světa zprostředkovává už 50 let. Úroveň služeb, logistika či vyladěnost všech detailů tomu odpovídá.


I naši 3 olympionici jsou prašanovými nadšenci a ve svém nabitém programu hledají skulinku, kam by se dalo trochu freeridingu vměstnat. Proto vzniknul tenhle výjimečný nápad a příležitost zalyžovat si s nimi celý týden v CMH Gothics lodge v Kanadě.


Po každé jízdě vás vyzvedne vrtulník Bell 212, který uveze až 11 klientů. Mezitím, co vás vysadil nahoře a než sjedete dolů, obslouží další dvě skupiny prašanových nadšenců. Váš heliguide vám otevře dveře, a než se všichni nasoukají dovnitř, naloží z druhé strany lyže a batohy. Po cca 15 naloženích/vy­loženích dostanou jeho záda docela zabrat...