Audi je oficiálním partnerem Svazu lyžařů České republiky (SLČR) od začátku prosince 2014. Podporuje české reprezentanty v různých lyžařských disciplínách a celkově poskytne pro potřeby Svazu flotilu 13 vozů Audi s pohonem všech kol quattro®.

Audi podporuje velké množství lyžařských týmů – těch nejlepších. A to, že Češi jsou nyní mezi, výrazně zvedá i jejich prestiž. Podobná podpora zvyšuje i image celého Svazu a potažmo českého lyžování. Lyžař, který přijede na závod v oficiálním Audi, vnímá sám sebe určitě jinak, což pochopitelně dopadá i na jeho sebevědomí.

„…Zimní sporty jsou proto pro Audi ideálním jevištěm, na němž může efektivně prezentovat svoje motto Náskok díky technice. Mám velkou radost, že můžeme podporovat nejstarší národní lyžařský svaz na světě a s ním i talentované české reprezentanty. Jsme přesvědčeni o tom, že je vozy Audi v letošní sezoně dovezou k dalším skvělým sportovním úspěchům,“ sdělil Thomas Otter, vedoucí divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

S nově uzavřeným partnerstvím se Svazem lyžařů České republiky se rozrostl počet národních týmů podporovaných značkou Audi na sedmnáct. Za volanty vozů Audi budou v období následujícího roku usedat mimo jiné sjezdařka Šárka Strachová, běžkařka Eva Vrabcová-Nývltová, skokan na lyžích Roman Koudelka, lyžařský akrobat Marek Skála, sdruženář Miroslav Dvořák a sjezdař Ondřej Bank.

„Jsme nesmírně potěšeni, že jsme získali silného a spolehlivého partnera v podobě značky Audi, která na národní i globální úrovni podporuje zimní sporty nepřetržitě již více než tři desetiletí,“ reagoval prezident Svazu lyžařů České republiky Lukáš Sobotka. „Pro naše lyžaře je životně důležité, aby se v maximálním komfortu a naprostém bezpečí dostali na místa tréninků a závodů i v těch nejnepříznivějších podmínkách. Vozy Audi s proslulým pohonem všech kol quattro® jsou k tomu nejlepší volbou.“

Partnerství Audi se zimními sporty je ve světě sportu jedinečné. Již více než tři desetiletí spolupracuje Audi s německým lyžařským svazem DSV (Deutscher Skiverband) a od zimní sezony 2002/2003 je značka s logem čtyř kruhů partnerem Mezinárodní lyžařské federace FIS.

Zdroj: www.czech-ski.com