Ne moc nápadný lyžařský komplex Latemar, který se rozléhá mezi Obereggenem v údolí Eggental a Predazzem v údolí Fiemme, není se 43 km sjezdovek zvlášť velký, nicméně v poměrech Dolomit s množstvím drobnějších areálů spojených hlavně skipasem to není ani málo. Sjezdovky se rozprostírají na holých vrcholových pláních, vystélají horské kotlinky, ale noří se až do pásma lesa, přičemž vyplňují celou stupnici obtížností – dost na to, aby bylo lyžování pestřejší, než by se „papírově“ zdálo.

Pohodlná základna

Výhodou Obereggenu je jeho lyžařská poloha – z hotelů stačí přejít pár kroků k lanovce, kde mohou zůstat lyže s botami uložené v moderní úschovně. Hotely jsou spíše vyšší kategorie, a nechybí jim tedy obvykle ani wellness. Kdo hledá cenově příznivější apartmány a penziony, bude dojíždět z vesniček níže v údolí Eggental, zato ale může Obereggen střídat s nedalekým a jen o málo menším Karersee.

Světoví velmistři zasněžování

Všechny sjezdovky na Latemaru přesahují patnáctisetmetrovou výškovou hranici a jsou 100% pokryté sněžnými děly, mezi nimiž dominuje značka Technoalpin, v současnosti jednička na světovém trhu. Obereggen je totiž jejich domovem, či lépe řečeno testovacím centrem. Není divu, neboť z Bolzana, kde Technoalpin sídlí, je to sem ani ne půl hodiny autem. A právě nyní nastala v Obereggenu dobrá příležitost předvést své zasněžovací „svaly“. Ani zde to samozřejmě bez mrazu nejde a toho se právě na přelomu listopadu a prosince zoufale nedostávalo. Když konečně přituhlo, v Obereggenu si byli už po dvou dnech a nocích jisti, že mají dost sněhu pro otevření páteřních sjezdovek – červených carvingových Obereggen a Absam Maierl, přičemž další tratě se otevírají v sousedním propojeném Pampeagu. Právě zasněžovací kapacita je klíčová a za metu se dnes považuje 72 hodin ideálních podmínek, během nichž je možné středisko uvést do lyžařského chodu.

Na lyže v 7 hodin ráno

Novinkou zimní sezóny 2014/15 bude exkluzivní ranní lyžování před „otevíračkou“, které se v posledních letech těší rostoucí oblibě v mnoha střediscích Alp. Těžko říct, zda více láká nedotčený manšestr, anebo snídaně na horské chatě, která nebude chybět při lyžování pro ranní ptáčata ani v Obereggenu. Lyžování začne kávičkou a sladkým pečivem v údolní stanici kabinkové lanovky Oberholz a za doprovodu instruktorů si pak můžete užívat poloprázdnou sjezdovku až do půl deváté. Sportovní ráno pak završí snídaně v horské chatě Mayrl Alm. Poprvé se turnikety otevřou o sedmé ve středu 4. března 2015 a dále pak ještě každou další středu do 25. března. Tedy žádné lyžování za tmy – v březnu už bude slunko lyžaře doprovázet od prvních oblouků. Za prvenství na sjezdovce včetně snídaně se připlácí 11 eur, podmínkou je samozřejmě mít i platný skipas.
Obereggen je i známým centrem večerního lyžování, které se koná na „hlavní“ obereggenské červené sjezdovce (délka 1,8 km) třikrát týdně.

Večerní snowpark

Dvacet let oslaví zdejší snowpark, který nepatří zrovna mezi drobečky. Má tři lajny – easy, medium a pro – a upravuje se celkem 25 překážek vč. 80 m dlouhé a 4,5 m hluboké U-rampy. Novinkou je překážka ve tvaru pyramidy a také malý snowpark podél sjezdovky Obereggen, ve kterém si freestyleři mohou užít i pří večerním lyžování. Samozřejmostí je on-line informace o aktuálním stavu jednotlivých překážek.


Aktuální report z Obereggenu najdete na SNOW.cz v polovině příštího týdne!
Více informací o Jižním Tyrolsku naleznete na webových stránkách:
www.suedtirol.info
a
www.facebook.com/jiznityrolsko

Vyzkoušejte také nový online magazín www.suedtirol.info/magazindolomity!

Soutěžte s Jižním Tyrolskem

Zaregistrujte se do naší soutěže a získejte tím šanci vyhrát sedmidenní lyžařskou dovolenou pro dva. Vítěz získá pobyt v jednom z vybraných hotelů a dva skipasy Dolomiti Superski.

www.suedtirol.info/soutez

Kde se ubytovat
Tipy na prověřené ubytování najdete zde:
www.suedtirol.info/obereggen-cz