Kdo přišel s námětem na film?

Oba filmy ze série ‚Shades of Winter‘ jsou založeny na prvním filmu, který jsem produkovala, s názvem AS WE ARE (Jaké jsme) – byl uveden na podzim roku 2010. Jde o výhradně dívčí lyžařský film, ve kterém účinkuje šest evropských lyžařek. Pak jsem si dala od produkování pauzu, ale vrátila jsem se s krátkým dokumentem o freestylovém lyžování nazvaném SHUKRAN MOROCCO 2012. Tehdy jsem si uvědomila, že bych ráda produkovala ještě rozsáhlejší filmový projekt, a tak se zrodil nápad natočit‚Shades of Winter‘.

Jaký se liší loňský film a letošní snímek PURE?

Měli jsme ambiciózní cíl – pozvednout natáčení lyžařského filmu ve všech směrech: lyžování, práci s kamerou, styl vyprávění, postprodukci, distribuci i marketing. Jsem z PURE vážně nadšená a ráda si poslechnu zpětnou vazbu.

Natáčení se kromě tebe účastnila samá velká jména ženského freestylového lyžování. Musela jsi je přemlouvat?

Je mi opravdu ctí, že mohu filmy z platformy ‚Shades of Winter‘ sdílet s těmi nejlepšími sportovkyněmi z celého světa a jsem o to šťastnější, že se z nás staly přítelkyně. Jsme propojeny skrz lyžování, jako přítelkyně a přes naše partnery. Každá výprava byla sama o sobě skvělým zážitkem pro všechny. Některé se znaly již předtím, jiné se poznaly na naší výpravě a odjížděly jako kamarádky. Lyžování nás spojuje a já jsem ráda za všechny, které máme na palubě.

Co je na práci s jinými lyžařkami nejlepší?

Jsme kamarádky, máme rády stejné věci, rády překonáváme překážky, milujeme pocity, které při lyžování zažíváme, rády se hecujeme k vyšším výkonům, umíme se samy sobě zasmát, jsme, jaké jsme, jsme RYZÍ.

Produkovat filmy byl tvůj sen?

Nesnila jsem o tom, že budu dělat filmy o lyžování. Jediné, co jsem věděla v podstatě od začátku své kariéry ve freeskiingu, bylo, že jsem si od prvních okamžiků zamilovala kreativní práci v horách s televizními štáby a fotografy. Rovněž mě motivoval nedostatek filmů o ženském lyžování, to byl ten důvod, proč jsem právě v roce 2009 začala organizovat svou první vlastní produkci snímku AS WE ARE. Plakát a odkazy na filmy a upoutávky naleznete na adrese: http://www.sandralahnsteiner.com/en/media/, klikněte na záložku ski films.

V té době jsem vůbec nevěřila, že bych mohla postoupit na profesionální úroveň, kde jsem teď s ‚Shades of Winter‘ Tedy řekla bych, že tomu nevěřil vůbec nikdo! Takže produkce lyžařských filmů není splněný sen, spíš se mi splnilo něco, o čem se mi ani nesnilo. Velmi obdivuji všechny závodníky světové tour ve freestylovém lyžování, na olympiádě atd., ale pro mě je opravdová krása freeskiingu ve filmovém zobrazení. To je to, co ráda dělám a v čem chci pokračovat. Mám už v hlavě nový projekt, ale teď se zaměřme na uvedení PURE.