Společnost SPRINT uspořádala společně s Kájou Polívkovou akci SWIX Jizerská Spin 50. Pojala ji osobitě: 25.11.2006 místo lyží závodníci usedli na spinningová kola. Charakter závodu a samotný profil trati Jizerské 50 však zůstal zachován. Po startu závodníky čekal první úsek – rovinka a následné stoupání, kde se skupina začala trhat.

SWIX Jizerská spin 50
Bylo jasné, že sportovní zápal, soutěživost a dárky od sponzorů byly tou správnou motivací pro opravdové sportovní výkony. Další výzvou se pro soutěžící bezesporu staly prémiové úseky, tzv. vrcholové prémie, kdy porota hodnotila nasazení v kopci, styl, zahřátí setrvačníku a bojovnost. Porotu tvořil čtyřčlenný tým instruktorů, vedený mistryní světa v kvadriatlonu Karlou Polívkovou. Účastníky vedl do jednotlivých etap závodu a mohutně je povzbuzoval. O oživení se postaral neznámý běžec popisující historii samotného závodu, jenž soutěžícím kladl otázky. Na základě odpovědí byl pak vybrán celkový vítěz, který získal sportovní komplet SWIX od společnosti Sprint. Vítězem se ale stal každý, kdo zvládl stoupání od Smědavy na Knajpu, sjezd na Hřebínek, ujel 2 hodiny a 32 minut, nesesedl ze spinneru a vydržel až do cíle.

SWIX Jizerská spin 50
Tam na účastníky čekalo mnoho dárků, například vosky SWIX, oblečení a čepice SWIX, předplatné časopisu SNOW, sportovní lahve s logem časopisu PELOTON, tréninkové kalendáře či turistické průvodce od vydavatelství SKY. V době konání SWIX Jizerské spin 50 ještě nikdo netušil, že to bude jediná Jizerská 50 v letošní zimní sezóně. Doufejme, že příští rok si ji užijeme o to víc!

SWIX Jizerská spin 50