Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 14. ledna 2015.

Paseky nad Jizerou nepatří mezi největší krkonošská střediska, což má i své výhody. To nejlepší jsou ale opravdu prostorné a přehledné svahy, které jsou nakloněné tak akorát, že si nakloní přízeň rodin s dětmi. Téměř deseti kilometry modrých a červených sjezdovek však nemusí pohrdnout ani sportovní lyžař, který si cení jejich jemně hravé členitosti.

Hned od hlavního spodního parkoviště jsme se vydali vzhůru kotvovým vlekem. První oblouky jsme věnovali červené sjezdovce Víťova, která je na trénink carvingu jako dělaná, ostatně jako i většina sousedních. Později jsme si oblíbili spíš červenou Jindrovku I, na kterou jsme se nechali vyvážet čtyřsedačkovou lanovkou. Méně zdatným, začátečníkům a dětem asi nejlépe vyhoví okružní modrá Turistická, kam až do pozdního odpoledne příjemně svítilo sluníčko.

Na doporučení místních jsme se vydali občerstvit se do hospůdky Hermína, jejíž útulnou atmosféru podtrhoval černý kocour lenošící na okně (a později na kolegově klíně :-) ). Co můžeme doporučit? Masovou směs s bramboráčky nebo tradiční krkonošské kyselo. Jazýčky mlsalů uspokojíte zmrzlinou nebo italským bombardinem s kávou, kterému jsme za slunného počasí samozřejmě neodolali.

A co děti? Mají si kde hrát! V Pasekách se ratolesti zabaví jak na dětském hřišti s pohádkovými zvířaty u dolní stanice kotvového vleku, tak v parku u dolní stanice sedačkové lanovky. Ten je charakteristický brankami v podobě pěnových stromků a podjezdových bran – celý park je pak „zaštítěn“ maskotem Méďou Kubíkem, takže se děti mohou těšit i na nějakou tu odměnu značky Kubík!

Wi-fi připojení už je v restauracích pomalu standardem a platí to i pro domácké Paseky, kde se čas nezastavil a „wifinu“ proto nově chytnete u dolní stanice kotvového vleku i u dolní stanice sedačkové lanovky. My jsme nechali internet internetem a raději jsme se vydali posledním lanem na kopec – co nám bylo odměnou? Otevřený výhled na krajinu zalitou zapadajícím sluncem. :-)

Proč navštívit Paseky?
Skiareál Paseky nad Jizerou je součástí oblasti Skiregion, takže má společný skipas s Harrachovem, Rokytnicí nad Jizerou, Rejdicemi a Příchovicemi (v případě, že se jedná o skipas na dva a více dní). Celodenní skipas v Pasekách vyjde dospělého v hlavní sezoně na 450 Kč a dítě do 13 let na 320 Kč. Z Prahy jste v Pasekách za 1 h 40 min a a můžete střídat až 10 km sjezdovek sice na jednom, zato příjemně členitém svahu. Samozřejmou součástí je lyžařská škola i půjčovna lyží, která nabídne jak lyžařské, tak snowboardové nebo běžkařské vybavení.


Ani v Pasekách nechyběla programem nabitá akce SNOW tour, při které návštěvníci mohli zdarma testovat u našeho stanového městečka lyže značky FISCHER, helmy a brýle značky SMITH, rukavice LEVEL a zatímco jim náš promotér připravoval lyže, mohli se bavit loňskými videoreporty na televizi SAMSUNG nebo si vychutnat kukuřičku na másle či cizrnu připravovanou naší sličnou promotérkou! A abychom vás navnadili i videoreportem, nezapomněli jsme naše zážitky zaznamenávat prostřednictvím techniky GOPRO.


Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!