Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 4. února 2015.Nad Bílou se vzpíná Zbojnický vrch a z něj na všechno lyžařské dění dohlíží, kdo jiný, než nejslavnější slezský zbojník Ondráš. K dřevěnému Ondrášovi vás doveze čtyřsedačka. Dolů si to můžete brázdit třeba červenou "závodní" sjezdovkou FIS nebo sousední přívětivější červenou, nazvanou pro změnu Zelená. Na všech sjezdovkách se v posledních dnech sněhově nadělovalo, takže podmínky byly velmi dobré.Pokud byste chtěli zkusit něco jiného, můžete si půjčit Snowbike. V místní půjčovně je k mání za 250 Kč/h, případné další navazující hodiny jsou výrazně levnější. Je to zajímavá varianta horského kola s extrémně silnými pneumatikami. Po sjezdovkách s ním sice jezdit nesmíte, ale takový downhill mimo ně si může lahůdkově užít nejen zkušený biker. Na lanovku s bikem můžete.Za lahůdkami můžete vyrazit do restaurace v hotelu Bauer, kde vás budou lákat vepřová líčka na víně, nadívaný pstruh a někoho třeba i „obyčejný“ smažák. Pod vlekem i u lanovky jsou rychlá občerstvení, kde si můžete dát i domácí pizzu. Téměř celé středisko je pokryto signálem wifi.Bílá je výborným místem i pro nejmenší, a to nejen díky dětskému parku, ale i nejlépe vybavenou lyžařskou školičkou s nejvíce atrakcemi na Moravě.

Proč jet do Bílé?

Přátelské, středně velké a všestranně rodinné středisko je vzdálené pohodlnou třičtvrtěhodinku od Ostravy. Když se vaše děti učí lyžovat, vy můžete bez obav brázdit červený svah pro zkušené lyžaře. Denní permanentka vás vyjde na 480 Kč. Můžete také využít výhodný balíček hotelu Bauer, kde máte za 500 Kč oběd, 3 hodiny lyžování a 2 hodiny wellness.

I v Bílé jste v rámci SNOW tour mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a rukavice LEVEL či hůlky KOMPERDELL. Mohli jste se u nás také občerstvit cizrnou, nebo kukuřicí Bonduelle a přitom sledovat videoreporty na televizi SAMSUNG, které jsou z velké části natočené pomocí techniky GOPRO. Svahy jsme Brázdili v oblečení HALTI a na volný čas jsme se převlékli do oděvů STILAGO. Na místo nás dovezlo Suzuki X Cross s náhonem na všechny čtyři kola.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour


Partneři SNOW tour: