Elan se tak stal jedinou značkou, která již třetí rok po sobě vyhrála cenu veletrhu ISPO za sjezdové lyže:

  • 2013: Elan Delight, nejlehčí dámská lyže na světě - medaile ISPO;
  • 2014: Elan U-Flex, sada juniorských lyží a bot, které díky větší pružnosti usnadňují dětem učení - zlatá medaile ISPO;
  • 2015: Elan Amphibio 16 Ti2 Fusion, nejlepší univerzální sjezdová lyže – zlatá medaile ISPO.

Elan se etabloval jako inovátor lyžařských technologií a již několik let určuje lyžařské trendy. V posledním desetiletí značka získala více než 35 mezinárodních ocenění za design, inovace a technologie. Elan dvakrát po sobě obdržel titul Nejinovativnější značka sportovního vybavení, kterou udílí německá organizace Plus X Award. Dalšími oceněními je několik cen za design: Red Dot Design Award, Product Design Award, Good Design Award a další.

Technologie Elan Amphibio 4D

Model Elan Amphibio 16Ti Fusion je vybaven revoluční technologií Amphibio 4D, díky níž je jednou z nejlepších a nejmodernějších univerzálních sjezdových lyží na trhu. Tato inovace vyvinutá oddělením výzkumu a vývoje firmy Elan je vylepšením oceňované technologie Amphibio, která kombinuje profily camber a rocker na jedné lyži. Profil camber zaručuje lepší přilnavost hran, zatímco rocker umožňuje lyžaři dělat rychlejší oblouky. Technologie Amphibio 4D je založena na rozdílné konstrukci přední a zadní části lyže: konvexně tvarovaná přední část lyže umožňuje lepší nasazení oblouku, zatímco konkávně tvarovaná zadní část zaručuje dynamický výjezd z oblouku. U lyží s touto konstrukcí je použit dvojitě tvarovaný titan, který zlepšuje torzní stabilitu a výrazně snižuje hmotnost lyže.

Díky všem těmto vlastnostem je Amphibio 16 Ti2 Fusion skvělou lyží pro jízdu na upravených svazích za všech sněhových podmínek. Výborně se hodí pro dynamické slalomové oblouky nebo dlouhé oblouky typické pro obří slalom. Elegantní design tohoto modelu se vyznačuje černou barvou a upoutá pozornost zelenými hranami.

Veletrh ISPO

Veletrh ISPO je jedním z nejvýznamnějších veletrhů sportovního zboží a služeb na světě. Každoročně se ho účastní více než 2560 vystavovatelů z celého světa, kteří prezentují své nejnovější produkty v kategoriích Outdoor, Ski, Action, Performance Sports, Textrends, Sourcing a Health & Fitness. Veletrh loni navštívilo přes 81 000 lidí z více než sto zemí. Porota veletrhu ISPO každý rok vybírá vítěze v různých kategoriích a ocenění ISPO Award se stalo prestižní a respektovanou cenou mezi výrobci sportovního vybavení.