Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 6. února 2015.

Skiinterkriterium je pojem, který Říčky proslavil v celém lyžařském světě. Jedná se o mezinárodní závod žákovských kategorií, kterým v minulosti prošly takové známé lyžařské tváře jako sourozenci Kostelicovi nebo naše Šárka Záhrobská, dnes Strachová. Letos se jel v Říčkách již 53. ročník - brány byly jako obvykle zapíchané na černé sjezdovce Slalomka s homologací FIS jak pro slalom, tak pro obří slalom. My si tuto sjezdovku střihli hned zrána z prvního lana – její pravá strana sice byla kvůli tréninku uzavřená, přesto zbýval na sjezdovce ještě dostatek místa i pro náš větší rádius.


Pro ty, co si na černou sjezdovku netroufají, stékají z vrchu Zakletý ještě další dvě sjezdovky – červená i modrá. Obě jsou mnohem pozvolnější a letos i nově rozšířené. Modrá sjezdovka navíc hostí snowpark, jenž je nezvykle a příjemně dlouhý. Nechybí v něm skoky, bedny, roury ani kvótr na dojezdu tratě.


Na občerstvení místní doporučují restauraci Skirest, příhodně umístěnou u dojezdu všech sjezdovek. Protože sluníčko hřálo, najedli jsme se na prosluněné terase. Podnik se chlubí svou svíčkovou a pro děti má připravený „Germknödel“ – tedy povidlový knedlík s vanilkovým krémem a mákem. My ale po vydatném lyžování zvolili špenát s hovězím masem a noky.


V Říčkách jsme okoukli i lyžařskou školičku, která dosud sídlila u nástupu na čtyřsedačkovou lanovku, ale nově se přestěhovala o kousek výše u černé sjezdovky Slalomka.


V místní půjčovně lyží jsme kromě lyží sjezdových našli k zapůjčení snowboardy, běžky a také sněžnice, které si ve zdejším kraji získávají čím dál více na popularitě.


Proč do Říček?

Do Říček je to z města co by kamenem dohodil, zvláště z Hradce Králové, odkud vzdálenost činí 62 km a máte ji zvládnutou zhruba za hodinu jízdy autem. Z Pardubic jste pak na kopci za hodinku a čtvrt. V Říčkách se můžete svézt i na večerním lyžování od 17:00 do 20:00, za něž zaplatíte 210 Kč. Za celodenní permici ve středisku pro dospělého dáte 490 Kč, za půldenní 370 Kč.
Ve čtrvtek se o vás v Říčkách staraly promotérky v oblečení HALTI a STILAGO, zahřáté ponožkami LENZ. Nechaly vás testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a rukavice LEVEL. U televize SAMSUNG jste ochutnávali kukuřici BONDUELLE a sledovali jste záběry z našich GOPRO kamer. Na sjezdovkách nám pak nechyběly ani hůlky KOMPERDELL. Celý den zpestřila i možnost okukovat vozy SUZUKI.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!

Chceš se stát reportérem / moderátorem SNOW tour? Více informací na:

Hledáme reportér(k)y a moderátor(k)y!


Partneři SNOW tour: