Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 8. února 2015.

Hlubočky, které leží jen 300 metrů nad mořem, mají dvě dominanty – kostel a skiareál se dvěma modrými a jednou červenou sjezdovkou. Nejlépe se v hlubočském areálu samozřejmě mají děti. Mohou se vydovádět v lyžařské školce, dětském skiparku anebo na sjezdovce pro saně a boby.

Při letošní zastávce SNOW tour nám počasí opravdu nepřálo - v pátek foukal silný vítr, na zdejší poměry neobvyklý. Přesto se sjezdovky hemžily lyžaři. Jak jsme vymrzali, postupně jsme využili obě dvě občerstvení pod vlekem. V okénku jsme si dali kávu a ve druhém občerstvení s posezením jsme ochutnali domácí polévku. Velmi vhod v takovém nepočasí přijde i místnost nazvaná Ohřívárna. Je koncipována jako dětská herna a nachází se ve stejné budově jako občerstvení a půjčovna lyží.

Zajímavé je, jak se zdejší sjezdovky rok od roku díky navážkám a terénním úpravám prodlužují a rozšiřují. A jednou bude v Hlubočkách možná i sedačková lanovka. Co se týká nejbližších plánů, v průběhu roku 2015 by se měla otevřít bobová dráha a rozšířit možnosti občerstvení.

Proč Hlubočky?

Kromě toho, že jsou Hlubočky malý dětský lyžařský ráj, je jejich trumfem i nepřetržitý provoz vleků od devíti od rána do devíti do večera. Denní lyžování zde tedy plynule přechází v lyžování večerní. Obyvatelé hanácké metropole si tak mohou nazout lyžáky, chytit si kotvu a odreagovat se na sjezdovce každý den po práci.Při denním i večerním lyžování nás v Hlubočkách hřálo oblečení značek HALTI a STILAGO a ponožky LENZ. Mohli jste si otestovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a rukavice LEVEL. Velký úspěch měla u malých i velkých lyžařů ochutnávka kukuřice BONDUELLE. Kamery GOPRO zaznamenaly některé veselé okamžiky dne. Kamery se dají uchytit i na hůlky, v našem případě značky KOMPERDELL. Z Olomouce nás dovezly vozy značky SUZUKI. U stánku SNOW tour jste si mohli prohlédnout na televizi SAMSUNG videoreporty ze středisek a za asistence milých promotérek vyzkoušet také lyžařský trenažér.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!

Chceš se stát reportérem / moderátorem SNOW tour? Více informací na:

Hledáme reportér(k)y a moderátor(k)y!


Partneři SNOW tour: