Dnes už nestačí vyrobit snowboard klasického „šejpu“ a dát mu pěkný kabát. Již roky se experimentuje s camberem, rockerem, a plochým tvarem desky, ale nyní se začalo experimentovat i se základním tvarem prkna a jeho geometrií.

K recesistické dokonalosti to dovedla značka Yes, která zákazníkovi nabízí opravdové prkno polotovar – tvarovaný obdélník dané šířky a délky (tu nemůžete změnit – jen zkrátit), ale obvodový tvar si můžete vyříznout, jaký chcete. Doporučeno je pouze nezbavovat se částí, kde jsou umístěny inserty pro vázání. Prkno si můžete prohlédnout zde: http://www.yesnowboard.com/…rk-blog-001/
Vtipné je, že výrobce na prkno neposkytuje záruku - výrobcem je zákazník!

V následující fotoreportáži uvidíte některá prkna, která mě na ISPO 2015 svým designem zaujala.Nejzvláštnější tvary představila pod křídly značky Capita značka Spring Break (oba USA), jejíž designér Corey Smith pojímá snowboardy jako umělecké artefakty. Tree Hunter („lovec stromů“) je však velmi zábavné prkno, které již na mnoha videích prokázalo, že se nejedná o pouhou samoúčelnou exhibici nebo úlet. Prototyp byl letos brčálově zelený, což se mi osobně líbilo více, prkno zvládá úžasné věci od prašanu po snowpark.
Celá kolekce Spring Break snowboardů. Zvláštností rovněž je, že každý design existuje jen v jediné délce.
Klasika od Rossignolu, pro model Xaviera de La Rue, freeridový Magtek XV s „magne traction“ hranami. Jak Xavier nedávno ukázal ve videu There Is Something About Ice: https://www.youtube.com/watch?… dají se s ním sjíždět pěkně zledovatělé svahy.
Tahle prkna se mnou také GNUla. Především návrat asymetrických tvarů, které vymizely koncem 90. let minulého století!
Elegantní tmavé tvary Palmeru, přes léto jistě využitelné jako stylové součásti bytového interiéru.
Nitro mám rád, ale tyhle designy bohužel nepohnuly mým nitrem. Ale třeba pohnou vaším!
A na závěr hustý les prken od K2...