Tento článek vyšel v rámci seriálu SNOW tour 25. února 2015.

Ski areál Hlinsko samozřejmě nepatří mezi velká česká střediska, nicméně i na poměrně malém území si dokázalo vybudovat sjezdovky od barvy zelené až po černou. Jako první jsme samozřejmě vyzkoušeli přemostěnou červenou sjezdovkou – ta je zajímavá hlavně svým zlomem nad tunelem, který opravdu dokáže „nakopnout“. Pokud létání s lyžemi na nohou není vaše parketa, není problém hranku jednoduše zdupnout a dál se věnovat obloukům v poměrně svižné rychlosti.


Hned na pravé straně od červené sjezdovky, díváte-li se na kopec zezdola, vede sjezdovka černá. Ta však zatím nebyla sjízdná, protože čeká ještě na nějaký ten poprašek. Mírnou variantu, tedy modrou sjezdovku, najdete na opačném konci, kam vás dopraví poma. Sjezdovka je vhodná hlavně pro nácvik prvních lyžařských dovedností.


V Hlinsku zaujme lyžařská školička, která je rozdělená na několik území, a tím představuje poměrně velkou cvičební plochu. Z metodických pomůcek nechybí kužely pro slalom, molitanové podložky, aby to dětem při „ťapání“ neklouzalo, nebo molitanové kostky. Každou sobotu a neděli se koná dětská skupinová výuka v různých úrovních – „Kravík zelenáč“, „Kravík borec“ nebo „Kravík expert“.


Až vás začnou bolet nohy nebo vaše dítko bude z dětského parku dostatečně vyhladovělé, zajděte doplnit energii do ski restaurantu Pod sjezdovkou. Nabízí rychlé občerstvení i teplá plnohodnotná jídla. V jídelníčku najdete například halušky, čevapčiči nebo plněný bramborák masovou směsí. Kromě jídla nás zaujala ještě postavička u krbu – podoba s majitelem zřejmě nebude čistě náhodná. :-)


Při naší návštěvě ve středisku se v neděli pořádaly závody Liga o pohár Vysočiny. Jedná se o každoročně pořádnou akci, kam se může přihlásit každý. Sice jsme se nezúčastnili jako závodníci, ale zato se z nás stali poctiví fanoušci – obdiv si zasloužily hlavně malé děti, které se nenechaly rozhodit ani onou hranou přemostěné sjezdovky.

Proč do Hlinska?

Hlinsko je jediným skiareál celého okolí Hlinska a ještě k tomu se sjezdovkami všech stupňů obtížnosti. Lyžuje se tu od 8:30 až do 20:00 v kuse (kromě neděle) a 6 hodin lyžování stojí 300 Kč. Kávu si dáte za příjemných 32 Kč v restauraci Pod sjezdovkou.Závody v Hlinsku v neděli skvěle doplňovala akce SNOW tour, kdy jste opět mohli zdarma testovat lyže FISCHER, helmy a brýle značky SMITH a také rukavice LEVEL. Zatímco jste si pochutnávali na kukuřičce Bonduelle, mohli jste se bavit fotkami pořízené jak na SAMSUNG, tak na GOPRO. O vaše pohodlí u stánků se staraly usměvavé promotérky oblečené v HALTI a STILAGO. V lyžákách je hřály ponožky LENZ a na sjezdovkách je zdobily hůlky KOMPERDELL. Zatímco svou rychlost na lyžích si reportérky měřili hodinkami GARMIN, rychlost v autě zaznamenávalo spolehlivé SUZUKI.Všechny články s čerstvou inspirací z lyžařských středisek najdete v seriálu SNOW tour!

Chceš se stát reportérem / moderátorem SNOW tour? Více informací na:

Hledáme reportér(k)y a moderátor(k)y!


Partneři SNOW tour: