Rozmanitá sjezdovka a nejdelší snowpark

V Karolince čeká lyžaře jeden svah, jemuž dominuje terénně proměnlivá červená sjezdovka o délce 1 000 m, jedna z nejrozmanitějších v Beskydech, která potěší hlavně náročnější a sportovně založené lyžaře. Její nejprudší část se dá objet mírnějším „rukávem“, se kterým nemají potíže ani menší děti nebo lyžařské kurzy. Pro začínající lyžaře je k dispozici modrá sjezdovka dlouhá 300 m, která je umístěna mimo hlavní sjezdovku a má svůj vlek POMA, který zvládnou i ti nejmenší. A pro úplné začátečníky a lyžařskou školu funguje dětský park s lanem a pohyblivým pásem.

Svah je po celé délce zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování, které se koná od středy do soboty od 17.30 do 20.30 h. Před večerním lyžováním se samozřejmě svah čerstvě upravuje.

Vyhlášeným lákadlem Karolinky je ale i snowpark pro freestylisty, který je už je jeden z posledních v Beskydech. Ve snowparku se vyřádí jak začátečníci, tak pokročilí rideři, neboť sestává ze dvou lajn – lehké a těžší. Podle sněhových podmínek vyrůstají skoky, kromě nichž v parku nechybí ani umělé překážky, bedny a raily.

Hlad zaženete přímo U Vleku

Na dojezdu sjezdovky se nachází restaurace U Vleku. V nabídce jsou klasická česká jídla z čerstvých surovin a nechybí ani místní speciality nebo třeba pizza.

Ze Vsetína za půl hodiny

Sjezdovka v Karolince se nachází přímo u hlavní silnice, chemicky ošetřované, takže po celou zimu bezproblémově sjízdné. Přímo v areálu zaparkuje až 200 aut, ale přijet můžete za necelou hodinu ze Vsetína i vlakem.


www.skikarolinka.cz