Rozmanitá sjezdovka a nejdelší snowpark

Karolince čeká lyžaře jeden svah, jemuž dominuje terénně proměnlivá červená sjezdovka o délce 1 000 m, jedna z nejrozmanitějších v Beskydech, která potěší hlavně náročnější a sportovně založené lyžaře. Její nejprudší část se dá objet mírnějším „rukávem“, se kterým nemají potíže ani menší děti nebo lyžařské kurzy. Svah je po celé délce zasněžován a osvětlen pro večerní lyžování, které se koná od středy do soboty od 17.30 do 20.30 h. Před večerním lyžováním se samozřejmě svah čerstvě upravuje.

Vyhlášeným lákadlem Karolinky je ale i snowpark pro freestylisty, který je dokonce nejdelší v celých Beskydech. Ve snowparku se vyřádí jak začátečníci, tak pokročilí rideři, neboť sestává ze dvou lajn – lehké a těžší. Podle sněhových podmínek vyrůstají skoky, kromě nichž v parku nechybí ani umělé překážky, bedny a raily.SKIPAS ZDARMA

do střediska Karolinka najdete na vytrhávací kartě na konci časopisu SNOW 93!Hlad zaženete přímo U Vleku

V bezprostřední blízkosti areálu se nachází restaurace U Vleku. V nabídce jsou klasická česká jídla z čerstvých surovin a nechybí ani místní speciality nebo třeba pizza.

Ze Vsetína za půl hodiny

Sjezdovka v Karolince se nachází přímo u hlavní silnice, chemicky ošetřované, takže po celou zimu bezproblémově sjízdné. Přímo v areálu zaparkuje až 200 aut, ale přijet můžete za necelou hodinu ze Vsetína i vlakem.

Skiregion Valašsko s jedním skipasem

Šest lyžařských areálů s 20 km sjezdovek v oblasti kolem Velkých Karlovic na Valašsku včetně Karolinky můžete od loňské sezóny brázdit se společným vícedenním skipasem.

Novinky 2015/16

Nový lanový vlek v prostřední části sjezdovky – umístěn bude na široké louce s mírným sklonem, kde se mohou učit lyžovat méně zdatní lyžaři, chybět nebudou ani prvky snowparku pro úplné začatečníky

  • Osvětlení dětského parku
  • Skipas pro skiregion Valašsko již od 2 dnů
  • Fresh track Karolinka – perfektní ranní lyžování na prázdném kopci
  • Nový objekt pokladen a kanceláře lyžařské školy
  • Sleva 20 % na 2- až 5denní skipasy s kartou hosta Beskydy Card

www.skikarolinka.cz
Ze Vsetína na sjezdovku za 45 minut a se slevou 20 %

Na sjezdovku ve skiareálu Karolinka je možné ze Vsetína pohodlně dojet vlakem Českých drah v 7.35 h za cca 45 minut (vlak zastavuje hned pod sjezdovkou v 8.22 h). Zpět se spoje ČD vrací v 16.10 nebo 17.12 h s příjezdem do Vsetína v 16.55 nebo 17.59 h. Vlak lze využít i na večerní lyžování – ze Vsetína v 16.02 h a zpět ve 20.16 h s návratem do Vsetína 20.53 h.

Jedna cesta vyjde lyžaře cestujícího vlakem ze Vsetína a při zakoupení zpáteční jízdenky na 38 Kč. Přeprava lyží, snb a zavazadel je zdarma.

V rámci projektu ČD Ski obdrží cestující od 15. 1. do 28. 3. 2016 po předložení platné jízdenky s cílovou stanicí Karolinka slevu 20 % na jednodenní skipas.

www.cd.cz/cdski
Aktuální informace o lyžování ve středisku Karolinka (sníh, počasí, webkamery, reporty) na SNOW.cz